Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Czy władze Raciborza pukają do drzwi GDDKiA – zarządcy drogi krajowej nr 45?

13.04.2021 07:00 | 3 komentarze | ma.w

Byliśmy ciekawi, czy zgodnie z zapowiedziami prezydenta Dariusza Polowego podanymi na spotkaniach z mieszkańcami, włodarz pilotuje sprawy związane z działaniami przy i na krajówce.

Czy władze Raciborza pukają do drzwi GDDKiA – zarządcy drogi krajowej nr 45?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jakie wnioski skierowało w ostatnim czasie (chodzi o przedział czasowy wrzesień 2020 do obecnie) Miasto Racibórz do GDDKiA w sprawie przedsięwzięć związanych z funkcjonowaniem Drogi Krajowej nr 45 w Raciborzu? – spytaliśmy w Biurze Prezydenta Miasta. W trakcie zeszłorocznych spotkań dzielnicowych prezydenta miasta, ten informował o możliwości współdziałania samorządu z dyrekcją dróg. Chodziło np. o ustawienie sygnalizacji świetlnej wzbudzanej we wskazanych przez Miasto przejściach dla pieszych.

Rafał Krzyżok z BPM przedstawił Nowinom kalendarium poruszanych w urzędzie miasta spraw:

• W piśmie z 24 września zwracaliśmy się o generalny remont ul. Kozielskiej.

• 13 października zwróciliśmy się o montaż sygnalizacji świetlnej na przejściu na ulicy Hulczyńskiej przy skrzyżowaniu z ul. Makuszyńskiego. W tym piśmie zwracaliśmy się również o sygnalizację świetlną na przejściu na ul. Kozielskiej przy skrzyżowaniu z ul. Gdyńską.

• w piśmie z 15 października zwracaliśmy się o wymianę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Hulczyńskiej.

• w piśmie z 21 października zwracaliśmy się o wykonanie przejścia na ul. Bogumińskiej przy skrzyżowaniu z ul. Tunelową.

• pismem z 21 października zwracaliśmy się o wykoszenie terenu znajdującego się ekranami akustycznymi na ul. Starowiejskiej.

• pismem z 12 lutego zwróciliśmy się o zmianę ograniczenia prędkości na ul. Starowiejskiej do 40 km/h.

• pismem z 17 marca zwróciliśmy się o uwzględnieniu w dokumentacji projektowej budowy ciągu pieszo-rowerowego na ul. Kwiatowej również zlewni z terenów przyległych.

Jak przekazał nam R. Krzyżok, prowadzona jest ponadto korespondencja związana z opracowywaną przez Miasto dokumentacją projektową dla Wschodniej obwodnicy Raciborza, która docelowo stanowić będzie nowy ślad DK 45.