Sobota, 31 lipca 2021

imieniny: Ignacego, Ernesty, Lubomira

RSS

48 nowych mieszkań na Łąkowej zapełni się lokatorami po wakacjach

11.04.2021 12:30 | 1 komentarz | ma.w

Dariusz Polowy wizytował ostatnio budowę nowego bloku na osiedlu przy raciborskim więzieniu. Prace postępują terminowo. Nowi lokatorzy mają się tam pojawić najpóźniej wczesną jesienią tego roku.

48 nowych mieszkań na Łąkowej zapełni się lokatorami po wakacjach
Drugi budynek osiedla przy ul. Łąkowej jest w stanie surowym zamkniętym. Na zdjęciu stoją: prezydent Dariusz Polowy, prezes TBS Leszek Wenda, Bartłomiej Głowacki z firmy Borbud (wykonawca inwestycji).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W związku ze zbliżającym się finiszem tej budowy, zapoczątkowanej jeszcze w ubiegłej kadencji samorządu, zadaliśmy w magistracie kilka pytań o przyszłość mieszkalnictwa komunalnego w Raciborzu. Odpowiedzi udzielił nam Rafał Krzyżok z Biura Prezydenta Miasta.

– Jaki termin ustalono na oddanie do użytku mieszkań w budowanym obecnie nowym bloku wielomieszkaniowym przy ul. Łąkowej w Raciborzu?

– Termin ten wyznaczono dla mieszkań w budynku przy ul. Łąkowej 12-12c na trzeci kwartał 2021 r.

– Ile lokali mieszkalnych zostanie tam przygotowanych?

– W tej lokalizacji zaplanowano udostępnienie lokatorom ogółem 48 lokali mieszkalnych, po 12 mieszkań w każdej klatce. W każdej z nich na poziomie parteru zaprojektowano 1 mieszkanie dla osoby niepełnosprawnej. Każde z mieszkań posiada balkon oraz przynależną piwnicę.

– Czy przy ul. Łąkowej planowane są kolejne bloki mieszkalne?

– Tak. Na podstawie aktu notarialnego – umowy darowizny, działający w imieniu Skarbu Państwa starosta raciborski podarował Gminie Miasta Racibórz nieruchomość składającą się z działki nr 3722/125. Zrobił to z przeznaczeniem nieruchomości na potrzeby budownictwa mieszkaniowego realizowane przez Gminę Racibórz. Ta powierzyła to zadanie swojej spółce – Raciborskiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego. Realizacja zadania odbywa się przy udziale rządowych programów popierania budownictwa mieszkaniowego. Termin realizacji celu darowizny wyznaczony został na 31 grudnia 2025 r.

– Czy są już ustalone inne lokalizacje nowych osiedli mieszkaniowych w Raciborzu w ciągu najbliższych lat?

– Miasto stale rozważa nowe lokalizacje osiedli mieszkaniowych. O decyzjach w tych sprawach będziemy informować na bieżąco.

Pytał Mariusz Weidner


Powierzchnie nowych mieszkań przy Łąkowej 1–pokojowe: powierzchnia od 32,30 m kw do 35,70 m kw (średnio 34,85 m kw) – ogółem 16 mieszkań; 2–pokojowe: powierzchnia od 52 m kw do 56,30 m kw (średnio 55,58 m kw) – 8 mieszkań; 3–pokojowe: powierzchnia od 62 m kw do 62,10 m kw (średnio 62,04 m kw) – 24 mieszkania w tym 4 mieszkania przystosowane dla osób niepełnosprawnych


Jak dostać mieszkanie przy Łąkowej?

1 kwietnia zaczął się nabór wniosków o podnajem lokalu mieszkalnego w nowo budowanym budynku przy ul. Łąkowej 12 – 12c. Wnioski należy wrzucić do urny znajdującej się przed wejściem głównym do urzędu miasta w godzinach jego pracy. Wnioski dostępne są na stronie www.bipraciborz.pl, w Biurze Obsługi Interesanta oraz w wydziale lokalowym w Urzędzie Miasta Racibórz. Informacje można uzyskać telefonicznie pod nr telefonu 32 755 06 12. Mieszkania w nowo budowanym budynku przy ul. Łąkowej 12 – 12c to oferta skierowana do osób oczekujących na najem mieszkania w ramach tzw. listy (wykaz uprawnionych do zawarcia umowy najmu), a także osoby będące najemcami lokali komunalnych. Nabór potrwa do 30 kwietnia 2021 r.