Czwartek, 13 maja 2021

imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty

RSS

Stan ulicy Rybnickiej w Raciborzu poraża. Radny Rycka pyta o jej przyszłość

08.04.2021 12:30 | 1 komentarz | ma.w

Nie mam pocieszających wiadomości na temat remontu odcinka ulicy Rybnickiej – przekazał radnym z komisji gospodarki miejskiej wiceprezydent Dominik Konieczny.

Stan ulicy Rybnickiej w Raciborzu poraża. Radny Rycka pyta o jej przyszłość
Radny Paweł Rycka (fot. arch. Nowiny.pl).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Postępem starań władz miasta o wyremontowanie odcinka wojewódzkiej trasy biegnącej przez Racibórz zainteresował się radny z Płoni – Paweł Rycka. Chodzi o fragment szosy od mostu nad kanałem Ulga, do wiaduktu obok zakładów Tokai–Cobex.

Odpowiedzialny za sprawy drogowe w magistracie II zastępca prezydenta Dominik Konieczny przekazał radnemu, że rozmawiał na ten temat z wicemarszałkiem województwa śląskiego Dariuszem Starzyckim. W spotkaniu w Katowicach brali udział także dyrektor wydziału transportu urzędu marszałkowskiego i szef Zarządu Dróg Wojewódzkich. – Na dziś nie mam pocieszających informacji na temat raciborskiego odcinka tej drogi wojewódzkiej. W Katowicach mówią nam, że realizowana jest na naszym terenie RDRP czyli obwodnica Raciborza od Rudnika do ul. Piaskowej oraz za 100 mln zł już oddano nowe rondo turbinowe i trwa przebudowa drogi od mostu na kanale Ulgi do Rzuchowa. Takich inwestycji drogowych i tej wysokości nakładów nie było jeszcze w naszym mieście – wyjaśnił wiceprezydent.

Z wiedzy Koniecznego wynika, że wyremontowana ulica Rybnicka przejdzie po wyremontowaniu pod zarząd Powiatu Raciborskiego, bo województwo będzie zarządzać nową drogą regionalną. Stan nawierzchni miejskiego odcinka Rybnickiej częściowo poprawi się wraz z zaplanowaną przebudową wspomnianego wiaduktu przy dawnym ZEW-ie. Chodzi o odcinek do ulicy Zielonej – ok. 150 m. Reszta – 750 m będzie nadal – jak stwierdził radny Rycka „w najgorszym z możliwych stanów”. – DW 935 od Rzuchowa do mostu zostanie ładnie wyremontowana, a jak kierowcy miną przeprawę na Uldze to wpadną w dziurawą część miejską, to nie będzie o nas dobrze świadczyć – skomentował P. Rycka. Apelował o wykorzystanie osobistych kontaktów prezydenta miasta w tej sprawie.

Ludzie:

Dominik Konieczny

Dominik Konieczny

Wiceprezydent Raciborza

Paweł  Rycka

Paweł Rycka

Radny Gminy Racibórz.