środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Michał Woś zastąpił Dariusza Polowego na sesji rady miasta

31.03.2021 16:46 | 15 komentarzy | ma.w

Poseł i wiceminister wskazał na marcowym posiedzeniu raciborskiego samorządu, na czym powinny teraz skoncentrować się władze Raciborza: budowie nowych mieszkań, inwestycjach w cyfryzację oraz dialogu z lokalnym biznesem.

Michał Woś zastąpił Dariusza Polowego na sesji rady miasta
Michał Woś wystąpił na zdalnej sesji Rady Miasta Racibórz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Michał Woś wystąpił w trakcie sesji w czasie, który zwykle zajmuje raport włodarza miasta z jego miesięcznej pracy. Tym razem - na wniosek radnej Anny Szukalskiej - ten punkt przesunięto na koniec marcowych obrad. Przewodniczący rady Marian Czerner oddał głos posłowi Wosiowi, wskazując, że jego czas, jako członka rządu, jest szczególnie cenny.

Polityk Solidarnej Polski poinformował o środkach rządowych, jakie spłynęły w ostatnim czasie do Raciborza w kwocie 10 mln zł (RFIL i żłobek).

Według Wosia samorząd powinien pilnie dołączyć do programu Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej - programu budowy nowych mieszkań z rządową dotacją. Na początek każdy uczestnik programu otrzymuje 3 mln zł. Z powiatu raciborskiego do projektu włączyła się już Kuźnia Raciborska, za co M. Woś pochwalił burmistrza Pawła Machę.

- Budowa nowych mieszkań pomoże rozwiązać aktualny problem Raciborza jakim jest dostępność lokali mieszkalnych. To dobry moment na taki ruch, bo powstaje nowa strategia rozwoju miasta, w której walka z depopulacją powinna być jednym z wiodących kierunków - podkreślił wiceminister sprawiedliwości.

Woś sugerował władzom miasta szukać możliwości inwestowania w e-administrację, cyfryzację miejskich usług i utworzenie hubu dla specjalistów korzystających z pracy zdalnej.

Według polityka aktualnie Miastu potrzeba transparentnej współpracy z biznesem i poświęcenia większej uwagi na to zagadnienie.

M. Woś wspomniał, że dzięki jego staraniom zawodowi strażacy otrzymają wkrótce nowy wóz bojowy. Na liście spraw, nad którymi pracował jest także powstanie ośrodka kuratorskiego w murach wyremontowanego dawnego poprawczaka przy ul. Wojska Polskiego. Poseł Zjednoczonej Prawicy mówił również o remoncie dworca PKP, który - jak podkreślił - dzięki staraniom byłego wiceprezydenta Michała Fity, zostanie przebudowany i nie straci obecnego statusu, choć mówiło się wcześniej o tzw. dworcu systemowym, dużo mniejszym niż obecny.

Ludzie:

Michał Woś

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości