Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kanalizacja nie dla wszystkich

W Raciborzu – Studziennej, w rejonie ul. Hulczyńskiej i torów kolejowych, w kierunku ul. Wschodniej, mieszkańcy proszą magistrat o podłączenie do sieci kanalizacyjnej.

Kanalizacja nie dla wszystkich
Radny Eugeniusz Wyglenda (fot. arch. Nowiny.pl).

Radny Eugeniusz Wyglenda pilotujący sprawę na prośbę mieszkańców dzielnicy zwrócił się do prezesa Wodociągów Raciborskich Michała Ziółkowskiego o powrót do tej sprawy, „wyciszonej” przez okres pandemiczny. – Byłem już umówiony z wiceprezesem Janikiem, miał się na miejscu przyjrzeć sprawie. Tam nie ma gdzie położyć kanalizacji, ale jakaś alternatywa musi być. Ludzie narzekają, że mieszkają w mieście, a są domy nie podłączone do kanalizacji – tłumaczy E. Wyglenda. Podał prezesowi, że jeden z mieszkańców musiał postawić przy domu olbrzymie szambo.

Historycznie sprawę znamy i jesteśmy otwarci na spotkanie z mieszkańcami. Chętnie z nimi porozmawiamy – zadeklarował radnemu prezes Ziółkowski. Radny Wyglenda chce żeby mieszkańcy Studziennej wiedzieli jakie jest stanowisko wodociągów w tej sprawie i co jest aktualnie możliwe w tej sprawie.

(m)

Ludzie

Eugeniusz Wyglenda

Radny Gminy Racibórz.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~op (91.192. * .86) 03.04.2021 21:42

Wiele miast wydaje pieniądze na tężnie,ścieżki rowerowe i inne mniej ważne inwestycje a zapomina o rzeczach podstawowych jak kanalizacja czy sieć ciepłownicza Jest to dla mnie niezrozumiale

~KUKUnaMUNIU (178.36. * .145) 03.04.2021 19:07

A czy tam czasem nie było tak, że "kanalizację nam zróbcie", ale "nie po naszym tylko środkiem drogi krajowej"? I to się GDDKiA nie mogło spodobać :)

~Foger (5.184. * .90) 03.04.2021 07:45

Kto odpowiada za to że tych domów nie podłączono do kanalizacji jak ją budowano? Przecież te domy nie powstały dzisiaj.