Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Remiza zostanie rozbudowana

06.04.2021 07:00 | 3 komentarze | art

Gmina nabyła nieruchomość sąsiadującą z budynkiem remizy straży pożarnej w Lubomi i Gminnym Ośrodku Kultury. Dzięki temu w przyszłości powstanie przy tych instytucjach parking z prawdziwego zdarzenia. Plany są zresztą znacznie ambitniejsze.

Remiza zostanie rozbudowana
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

LUBOMIA Obecnie parking przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubomi jest niewielki, w dodatku tak usytuowany, że w praktyce znajduje się przy wjeździe do garażów remizy. Zdarza się, że wyjazd z garaży jest blokowany przez parkujące na miniaturowym parkingu auta. Problemem jest niedostateczna ilość miejsca przy remizie. To ma się jednak wreszcie zmienić. Kilka miesięcy temu pisaliśmy o planach nabycia przez gminę nieruchomości sąsiadującej bezpośrednio z remizą – działki zabudowanej opuszczonym domem. Temat był skomplikowany, bo na nieruchomości ciążyły zobowiązania – miała obłożoną księgę wieczystą z wieloma wierzycielami, służebnością dożywotnią i wieloma spadkobiercami. – Postanowiłem zająć się tematem do końca. Udało się – mówi wójt gminy Lubomia Czesław Burek. Gmina zapłaciła za nieruchomość prawie ćwierć miliona złotych, co pozwoliło zaspokoić wierzycieli i dożywotnich użytkowników.

Zyskała zaś prawie 16-arową działkę, która da nowe możliwości zagospodarowania terenu przy remizie i GOK – po wyburzeniu piętrowego domu, znajdującego się na zakupionej działce. – Remiza strażacka zostanie powiększona, poprzez dobudowanie nowego skrzydła, zostanie też poddana termomodernizacji wraz z wymianą źródła ciepła. Ponadto powstanie nowy plac manewrowy i parking. To jak dokładnie wyglądać będzie zagospodarowanie tego miejsca zobaczmy dopiero kiedy zostanie opracowana koncepcja – mówi wójt Burek. Jak dodaje, do końca września tego roku ma być gotowy projekt budowlany wraz pozwoleniem na budowę. – Opracowanie projektu budowlanego zostało już zlecone. Z kolei prace budowlane chcielibyśmy rozpocząć w przyszłym roku – kończy wójt.(art)

Ludzie:

Czesław Burek

Czesław Burek

Wójt Gminy Lubomia