Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Kolejny odcinek ul. Dworcowej w Łaziskach do przebudowy. Który i kiedy?

30.03.2021 16:03 | 1 komentarz | art

Jeden z odcinków ul. Dworcowej w Łaziskach i Wodzisławskiej w Turzy Śl. został gruntownie przebudowany dwa lata temu. W tym roku ciąg dalszy przebudowy tej powiatówki. Powiatowy Zarząd Dróg w Syryni ogłosił właśnie przetarg na wykonanie tego zadania. 

Kolejny odcinek ul. Dworcowej w Łaziskach do przebudowy. Który i kiedy?
Od tego miejsca zostanie przebudowana ul. Dworcowa. Dwa lata temu przebudowano wcześniejszy odcinek Dworcowej/Wodzisławskiej na pograniczu Łazisk i Turzy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zbieranie ofert ma potrwać do połowy kwietnia. Umowa z wybranym wykonawcą ma zostać podpisana do połowy maja. Po tym terminie można spodziewać się rozpoczęcia robót. Przebudowany ma zostać odcinek o łącznej długości około 700 m. W ramach prac zostanie wybudowane również odwodnienie drogi.

Jak precyzuje radny powiatowy Robert Wala, przebudowany zostanie półkilometrowy odcinek ul. Dworcowej od firmy DIG Świtała do ul. Okrężnej. W ogłoszeniu o przetargu czytamy również, że przewidziano do realizacji w ramach zamówień uzupełniających dodatkowo odcinek o długości 182 m. - To od ul. Okrężnej do okolic ul. Dworcowej nr 22 - precyzuje Robert Wala, rodowity łaziszczanin.

Koszt przebudowy drogi po połowie pokryją Powiat wodzisławski i Gmina Godów. 

Ostatni odcinek ul. Dworcowej, czyli do skrzyżowania z ul. Powstańców Śl. w centrum Łazisk na razie nie będzie przebudowywany. JZWiK planuje tam budowę kanalizacji sanitarnej z wykorzystaniem pasa drogowego. Dlatego przebudowa tego odcinka, o długości 400 m, nastąpi dopiero kiedy powstanie w tym rejonie Łazisk kanalizacja sanitarna.