Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Patrol

Poważny wypadek na przejściu dla pieszych. Dwoje nastolatków w szpitalu

26.03.2021 22:45 | 0 komentarzy | AgaKa

W piątek, 26 marca do szpitala trafiło dwoje nastolatków. Dziewczyna i chłopak zostali potrąceni na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania Alei Zjednoczonej Europy z ulicą Boryńską. Podczas gdy jeden kierowca ustąpił im pierwszeństwa, kierująca oplem, jadąca lewym pasem, niestety nie zatrzymała się przed pasam.

Poważny wypadek na przejściu dla pieszych. Dwoje nastolatków w szpitalu
28-latka pochodząca z powiatu pszczyńskiego w chwili zdarzenia była trzeźwa. Za spowodowanie wypadku grozi jej nawet do 3 lat więzienia.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło w piątek, około godz.11.20 w rejonie skrzyżowania Alei Zjednoczonej Europy z ulicą Boryńską. Jak wstępnie ustalili policjanci 17-latkowie właśnie przechodzili przez oznakowane przejście dla pieszych, gdy zostali potrąceni przez samochód.

Przed pasami zatrzymał się kierowca, który jechał prawym pasem i widząc dziewczynę i chłopaka prawidłowo zareagował ustępując im pierwszeństwa. W tym czasie lewym pasem poruszał się opel, za kierownicą którego siedziała 28-latka. Niestety kierująca nie zauważyła co się dzieje na drodze i oplem wjechała w parę nastolatków. Dziewczyna i chłopak z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala.