Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

56 darowizn na kwotę ponad 2 mln JSW

26.03.2021 11:37 | 0 komentarzy | AgaKa

W 2020 roku Fundacja JSW przekazała do Instytucji i Organizacji w Jastrzębiu-Zdroju 56 darowizn na kwotę ponad 2 mln.

56 darowizn na kwotę ponad 2 mln JSW
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Szkoły

Spośród instytucji miejskich, które skorzystały z dofinasowania przez Fundację JSW znalazło się m.in. 17 placówek oświatowych. Kwota dofinasowania tych projektów wyniosła blisko pól miliona złotych.

Wśród szkół, które otrzymały wsparcie znalazła się Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka w Jastrzębiu-Zdroju. Dzięki zabiegom Fundacji ponad 500 uczniów może uczyć się w nowej pracowni komputerowej składającej się z 14 stanowisk. W celu uatrakcyjnienia prowadzonych zajęć zakupiono również interaktywną tablicę, głośniki, rzutnik oraz słuchawki do każdego stanowiska komputerowego. Zdolna młodzież pobierająca nauki w Państwowej Szkole Muzycznej  również skorzystała z hojności Fundacji. W odpowiedzi na apel władz szkoły sfinansowano nowe instrumenty, które uczniowie mogą wypożyczać w celach dydaktycznych.

Organizacje

W gronie organizacji, które skorzystały z pomocy Fundacji znalazło się Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu, którego oddział terenowy znajduje się w Jastrzębiu. Przeznaczone środku pozwoliły na zakup czterech specjalistycznych foteli do pobierania osocza, laptopa do pracowni pobierania krwi oraz stacjonarnej zgrzewarki wraz z okablowaniem.

Sport

Władze Fundacji JSW dostrzegaj również istotną rolę sportu w życiu najmłodszych mieszkańców naszego miasta wspierając szkolenie dzieci i młodzieży JKH GKS Jastrzębie. W ramach dotacji zakupiono m.in. łyżwy, kije, ochraniacze i kaski, doposażono tez siłownią i sfinansowano organizację dwóch turniejów hokeja na lodzie dla 220 zawodników.