Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

W mieście pojawią się pojemniki na... elektrośmieci

24.03.2021 16:40 | 0 komentarzy | AgaKa, ska

W mieście wkrótce pojawi się kolejne eko-rozwiązanie. Po sercach na plastikowe nakrętki i pojemnikach na zużyte baterie przyszedł czas na pojemniki na elektrośmieci.

W mieście pojawią się pojemniki na... elektrośmieci
Służby Komunalne Miasta nad pojemnikami na elektrośmieci pracują już od kilku tygodni, fot. SKM
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

SKM już 15 stycznia otrzymały zlecenie na wykonanie pojemników na elektrośmieci. To według urzędników kolejna inicjatywa, po puszkach na wrzucanie baterii i pojemnikach na nakrętki, która wpisuje się akcję EkoSWD. - Niezawodni pracownicy Służb Komunalnych Miasta działają, a Wy już wkrótce zobaczycie efekty – informują urzędnicy.

Warto dodać, że na ostatniej sesji rady miasta wniosek w sprawie postawienia w dzielnicach takich pojemników złożył radny Adrian Jędryka. Wówczas urzędnicy nie odpowiedzieli na ten wniosek, ani też nie poinformowali, że takie działania już są prowadzone. Dodajmy, że podobne pytanie o pojemniki na elektrośmieci i baterie już kilka miesięcy temu zadał radny Jakub Elsner, przedstawiając pomysł autorstwa Wojciecha Burdy. Otrzymał później odpowiedź, że postawienie takich skrzynek nie ma uzasadnienia, bo przecież każdy mieszkaniec może iść do sklepów, gdzie znajdują się tego typu kubły. Miasto natomiast nie ma obowiązku organizowania pojemników na baterie czy elektrośmieci. Okazuje się jednak, że pomysły te znalazły aprobatę miasta czy też jak sugerują urzędnicy już przed zadanymi przez radnych pytaniami były w fazie realizacji. Po co zatem mydlenie oczu radnym?

Podobne działania podjęte zostały ostatnio w Rybniku, gdzie stanęło 11 małych kontenerów na elektrośmieci, bo miasto włączyło się w akcję Fundacji Odzyskaj Środowisko „Elektryczne Śmieci”. Miasto Rybnik nieodpłatnie udostępnia miejsca na pojemniki, jednak nie ponosi kosztów zbiórki elektroodpadów i ich utylizacji.