środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Przedszkole w Gołkowicach nadal zamknięte

23.03.2021 13:47 | 3 komentarze | art

Działalność Przedszkola Publicznego im. Przyjaciół Kubusia Puchatka w Gołkowicach nadal zawieszona. Placówka nie działa od 17 marca. Powód? Znaczna część kadry nauczycielskiej zakaziła się koronawirusem. 

Przedszkole w Gołkowicach nadal zamknięte
Przedszkole w Gołkowicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wczoraj dyrektor przedszkola Maria Papierok poinformowała o przedłużeniu zawieszenia działalności przedszkola do 26 marca włącznie. 

Ze względu na aktualną sytuację zagrażającą zdrowiu dzieci - wynikającą z zagrożenia epidemiologicznego i braków kadrowych, za zgodą Organu Prowadzącego, zajęcia w Przedszkolu Publicznym im. Przyjaciół Kubusia Puchatka w Gołkowicach zostają zawieszone na czas określony od dnia 23.03.2021 r. do dnia 26.03.2021 r. Przedmiotowa decyzja ma znaczenie profilaktyczne i służy ochronie zdrowia dzieci - poinormowała dyrektor placówki.

Jak powiedziała nam Katarzyna Kubica, kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Polityki Społecznej Urzędu Gminy w Godowie, obecnie potwierdzone zakażenie ma 7 pracowników przedszkola, w tym 6 nauczycieli, oraz 1 pomoc nauczyciela. - Pozostali nauczyciele pracuje na odległość - mówi Kubica.

Z informacji dostępnych na stronie internetowej Przedszkola wynika, że w placówce pracuje 17 nauczycieli i 22 pracowników administracji i obsługi. Działa tu 8 oddziałów przedszkolnych. To największe przedszkole w gminie Godów i jedno z największych w powiecie. Z informacji UG w Godowie wynika, że do tej pory zaszczepiło się tu 3 nauczycieli, 7 kolejnych czeka na szczepienia. 

Dodajmy, że w całej gminie Godów zaszczepiło się 81 z 216 nauczycieli.