Czwartek, 5 sierpnia 2021

imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

RSS

Eko-Okna wybudują halę w Wodzisławiu Śl.?

26.03.2021 13:00 | 14 komentarzy | juk

– Gigant w produkcji okien z powiatu raciborskiego chce wybudować zakład produkcyjny na terenie Wodzisławia Śl. – przekazał nam jeden z naszych czytelników. Ile jest prawdy w tej informacji?

Eko-Okna wybudują halę w Wodzisławiu Śl.?
Widoczna na zdjęciu inwestycja to budowa hali sortowni paczek InPost
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

WODZISŁAW ŚL. , KORNICE O tej potencjalnej inwestycji poinformował nas jeden z czytelników. – Gigant raciborszczyzny chce wybudować halę produkcyjną przy ul. Olszyny. Tuż przy powstającej hali sortowni paczek firmy InPost – przekazał nam. – To mogłaby być dla miasta przełomowa inwestycja. Dla mieszkańców Wodzisławia Śl. oraz i całego regionu oznaczałoby to wiele nowych miejsc pracy – dodał nasz rozmówca. Również nasz informator z branży nieruchomościowej zapewnia, że Eko-Okna będą budować halę do produkcji okien przy ul. Olszyny. – Póki co chcą pozostać anonimowi – podkreśla. Hala Eko-Okien ma powstać naprzeciwko budowanej obecnie hali sortowni paczek firmy InPost. Obecnie znajdują się tam pola uprawne.

Skontaktowaliśmy się z firmą, aby zweryfikować doniesienia naszego czytelnika. – Pragniemy zdementować plotki dotyczące budowy hali produkcyjnej w Wodzisławiu Śl. – przekazuje stanowczo specjalista ds. Public Relations w Eko-Oknach Paulina Wycisk. – Nie mamy tego w swoich planach inwestycyjnych na najbliższe lata – dodaje. Paulina Wycisk zwraca jednak uwagę, że firma nieustannie się rozwija i nie zaprzecza, że prowadzone były rozmowy dotyczące zakupu gruntów inwestycyjnych poza Kornicami, gdzie znajduje się główna siedziba firmy, ale na chwilę obecną nie doszło do finalizacji tych rozmów. A na razie Eko-Okna budują nową halę o pow. 44 tys. m2 w samych Kornicach. Ma być ona gotowa jeszcze w tym roku. – Hala wyposażona zostanie w nowoczesne, automatyczne centra obróbcze oraz nowoczesną lakiernię, która będzie pracowała z bardzo dużą mocą przerobową. Już po roku wydajność lakierni osiągnie 250 okien na zmianę. Dzięki temu zyskamy ogromną przewagę konkurencyjną, jaką będzie możliwość produkcji dużych zamówień w krótkim czasie – dowiadujemy się w firmie Eko-Okna. Zakończenie inwestycji zaplanowano na drugą połowę 2021 roku.

(juk)