Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Rozliczyć winnych, uratować pracowników - Michał Woś rozmawiał z Jackiem Sasinem o Rafako

22.03.2021 11:13 | 10 komentarzy | żet

Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś i wicepremier Jacek Sasin rozmawiali o sytuacji Rafako.

Rozliczyć winnych, uratować pracowników - Michał Woś rozmawiał z Jackiem Sasinem o Rafako
Michał Woś i Jacek Sasin rozmawiali o sytuacji Rafako.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

8 marca wiceminister Michał Woś spotkał się przedstawicielami związków zawodowych działających w Rafako S.A. - Wiesławem Oleszowskim, Markiem Langerem i Markiem Tylką w Raciborzu 8 marca. Następnie 18 marca w Ministerstwie Aktywów Państwowych miało miejsce spotkanie w cztery oczy z wicepremierem i ministrem aktywów państwowych Jackiem Sasinem.

Jak informuje nas Szymon Szrot, dyrektor biura poselskiego Michała Wosia, w trakcie spotkania szczegółowo omówiono sytuację Rafako S.A., działania spółek Skarbu Państwa w tym kontekście (część z nich głosowała przeciwko układowi Rafako z wierzycielami) oraz postulaty pracowników spółki. Rozmowa dotyczyła także zawiadomienia do prokuratury o możliwych nieprawidłowościach w Rafako, które poseł Michał Woś złożył we wrześniu ubiegłego roku. Szczegółowo omówiona była także historia przejęcia Rafako przez PBG S.A., oraz sposób zarządzania w ostatnich latach największą spółką w Raciborzu. Premier Jacek Sasin był zorientowany w sytuacji.

- Bankructwo Rafako byłoby tragedią dla regionu. Winnych obecnej sytuacji trzeba rozliczyć, a jednocześnie robić wszystko żeby znaleźć rozwiązanie, by uratować ponad tysiąc rodzin przed widmem bezrobocia i ubóstwa - mówi Michał Woś.

Związkowcy z Rafako spotkali się z posłem Michałem Wosiem. Na zdjęciu od lewej stoją: Wiesław Oleszowski, Michał Woś, Marek Tylka, Marek Langer.

Ludzie:

Michał Woś

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości