Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Jeszcze w tym roku Eko-Okna oddadzą do użytku kolejną halę [ZDJĘCIA]

22.03.2021 10:09 | 0 komentarzy | ż

Rozwój produkcji stolarki drewnianej – to główna część planu inwestycyjnego firmy Eko-Okna na 2021 rok. Budowa nowej hali, której powierzchnia będzie miała ponad 44 tys. m2, rozpoczęła się już pod koniec 2020 roku.

Jeszcze w tym roku Eko-Okna oddadzą do użytku kolejną halę [ZDJĘCIA]
Eko-Okna to największy pracodawca w naszym regionie.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Hala wyposażona zostanie w nowoczesne, automatyczne centra obróbcze oraz nowoczesną lakiernię, która będzie pracowała z bardzo dużą mocą przerobową. Już po roku wydajność lakierni osiągnie 250 okien na zmianę. Dzięki temu zyskamy ogromną przewagę konkurencyjną, jaką będzie możliwość produkcji dużych zamówień w krótkim czasie – dowiadujemy się w firmie Eko-Okna. Zakończenie inwestycji zaplanowano na drugą połowę 2021 roku.

Dotychczas firma dysponowała przestrzenią produkcyjną rzędu prawie 190 tys. m2. Dzięki temu mogła rozwijać kilka gałęzi produkcyjnych jednocześnie, co sprawiło, że producent z Kornic ma jedną z najbardziej kompletnych ofert na rynku. Produkuje nie tylko stolarkę PVC, ale także aluminiową, stalową, rolety zewnętrzne, moskitiery, żaluzje fasadowe, bramy garażowe oraz ogrodzenia posesyjne. Jest również posiadaczem największej floty samochodów osobowych – ponad 440 pojazdów, z których każdy jest wyposażony w wózek widłowy.

Jak dowiadujemy się w firmie, w ubiegłym roku udało osiągnąć się rekord nie tylko w zakresie przychodu (ponad 2 mld zł), ale także w zakresie ilości kierunków eksportowych. W 2020 roku produkty firmy Eko-Okna były eksportowane do 41 krajów na całym świecie. Najbardziej odległymi były Stany Zjednoczone, Nowa Zelandia i Australia.

źródło: Eko-Okna, oprac. ż