Czwartek, 13 maja 2021

imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty

RSS

Raciborska biblioteka nieczynna od 22 marca

19.03.2021 10:29 | 0 komentarzy | d

– Zgodnie z decyzją rządu i w trosce o bezpieczeństwo czytelników i pracowników Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu informuje, że wszystkie oddziały i filie będą nieczynne od poniedziałku 22 marca – informuje Magdalena Pordzik-Paskuda z raciborskiej książnicy.

Raciborska biblioteka nieczynna od 22 marca
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ze względu na bardzo duży wzrost zakażeń, podjęto decyzję o całkowitym zamknięciu bibliotek dla czytelników (w tym czytelni i wypożyczalni). W związku z tym raciborska biblioteka zachęca do zaopatrzenia się w książki, filmy, gry i inne zbiory dziś tj. w piątek 19 marca oraz w sobotę 20 marca.

W czasie zamknięcia biblioteki, jej użytkownicy nie muszą obawiać się kar - terminy zwrotu wszystkich zbiorów przypadające na okres zamknięcia we wszystkich oddziałach i filiach zostały przesunięte do 22 kwietnia 2021.

W tym czasie biblioteka będzie realizowała także zamówienia telefoniczne, mailowe oraz za pośrednictwem katalogu online (katalog.biblrac.pl). Zamówione zbiory będzie można odebrać od poniedziałku do piątku w tradycyjnych godzinach otwarcia po wcześniejszym telefonicznym kontakcie z pracownikiem biblioteki. W soboty biblioteka będzie nieczynna. Istnieje także możliwość skorzystania z usługi „Książka na telefon” (https://www.biblrac.pl/pl/site/index/80-aktualnosci/news/358-skorzystaj-z-uslugi--quot-ksiazka-na-telefon-quot-.html).

Wydarzenia kulturalne nadal odbywają się tylko w formule online.

– Wraz ze zmianą sytuacji rozprzestrzeniania się epidemii, decyzje dotyczące funkcjonowania biblioteki mogą ulec zmianie – dodaje Magdalena Pordzik-Paskuda.