Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Będą budowali nowy blok przy Witczaka

18.03.2021 13:11 | 0 komentarzy | AgaKa

18 marca br. podpisana została umowa na budowę nowego bloku przy ulicy Witczaka. Wykonawcą zostało konsorcjum firm Częstobud i Budopol.

Będą budowali nowy blok przy Witczaka
Cała inwestycja kosztować będzie 9 mln 470 tysięcy zł. Inwestycja będzie finansowana w 44% ze środków pochodzących z preferencyjnego kredytu udzielonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego z siedzibą w Warszawie. Pozostałe 56% to środki własne spółki, w tym środki z partycypacji w kosztach budowy budynku pozyskane od przyszłych najemców.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zaledwie w ciągu 14 miesięcy w Zdroju wyrośnie nowy blok z 33 mieszkaniami i 21 miejscami postojowymi w garażu podziemnym. Lokale będą dwu- , trzy-  i czteropokojowe o powierzchni od 51 do 77 metrów kwadratowych. TBS Daszek rozplanował mieszkania tak, jak wnioskowały osoby zainteresowane najmem. W budynku znajdować się będą również pomieszczenia techniczno–gospodarcze, wózkownie, suszarnie oraz komórki lokatorskie.

- Jestem bardzo zadowolona, że ruszamy z budową nowych mieszkań w Zdroju zaledwie półtora roku po tym jak oddaliśmy do użytku poprzedni budynek. Ta inwestycja była potrzebna jastrzębianom, którzy są żywo zainteresowani najmem lokali budowanych przez TBS Daszek – oceniła prezydent Anna Hetman.

Budynek będzie miał pięć kondygnacji naziemnych. Wybudowany zostanie w technologii tradycyjnej. Wszystkie 33 mieszkania będą wykończone w wysokim standardzie. Na podłogach znajdą się panele podłogowe i płytki ceramiczne. Łazienka i kuchnia będą wykończone płytkami ceramicznymi, a całe mieszkanie wymalowane farbą emulsyjną. Mieszkania będą wyposażone w piece gazowe dwufunkcyjne CO/CWU, piec gazowy z piekarnikiem w kuchni, armaturę sanitarną oraz instalację telewizyjną, internetową, telefoniczną i domofonową.