Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Policjanci wzmożyli kontrole w komunikacji miejskiej

17.03.2021 10:36 | 0 komentarzy | AgaKa

W ostatnich dniach policjanci ruchu drogowego wzmożyli kontrole autobusów, sprawdzali czy osoby korzystające z komunikacji miejskiej przestrzegają obowiązków zasłaniania ust i nosa, oraz czy przestrzegane są przepisy dotyczących limitów przewożonych osób.

Policjanci wzmożyli kontrole w komunikacji miejskiej
Policjanci sprawdzają, czy w autobusach podróżuje dopuszczalna ilość pasażerów. Przypominamy, że ograniczenia nadal obowiązują
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Policjanci ruchu drogowego jastrzębskiej komendy wzmożyli kontrole komunikacji miejskiej. Mundurowi sprawdzili, czy podróżujący przestrzegają obowiązku zasłaniania ust i nosa. Mundurowi podczas przeprowadzonych kontroli sprawdzali także, czy dopuszczalna liczba przewożonych w czasie pandemii pasażerów nie została przekroczona. Wynik przeprowadzonych kontroli to zaledwie jeden przypadek niestosowania się do obowiązujących limitów w liczbie przewożonych osób. Policjanci zwrócili uwagę pasażerom, iż znajduje się ich za dużo w autobusie. Interwencja spotkała się ze zrozumieniem ze strony pasażerów i część osób opuściła autobus.

Takie kontrole trwają i będą prowadzone nadal. Funkcjonariusze nadal będą sprawdzać jastrzębskie autobusy pod kątem przestrzegania przepisów dotyczących covid-19. Policjanci cały czas podkreślają, że obowiązujące ograniczenia oraz nakazy mają na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich. Przypominali, że nadal panuje pandemia i wysokie ryzyko zarażenia się koronawirusem.

Przypominamy zasady obowiązujące w komunikacji publicznej:

Środkami transportu zbiorowego może podróżować ograniczona liczba osób. W całym kraju środkami transportu publicznego można przewozić, w tym samym czasie, nie więcej osób niż wynosi:

• 50% liczby miejsc siedzących, albo

• 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących, przy jednoczesnym pozostawieniu w pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych.