Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Przeprosiny nie wystarczyły

17.03.2021 18:30 | 5 komentarzy | ma.w

Pismo w przepraszającym tonie, na jakie zdecydował się względem starosty raciborskiego były radny powiatowy Dawid Wacławczyk, to za mało, aby usatysfakcjonować Grzegorza Swobodę.

Przeprosiny nie wystarczyły
Starosta Grzegorz Swoboda, wiceprezydent Dawid Wacławczyk (fot. arch. Nowiny.pl).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po tym jak wiceprezydent Raciborza Dawid Wacławczyk przeprosił na piśmie starostę raciborskiego za nielegalne użycie logo Powiatu Raciborskiego w swoim opracowaniu o łączeniu zamku i muzeum, Grzegorz Swoboda zażądał od niego wycofania logo z opracowania autorstwa Wacławczyka. Zlecił to kierowniczce swego biura Sylwi Sitarz. Zastępca Dariusza Polowego otrzymał za swoje dzieło honorarium w kwocie 24 tys. zł 600 zł. W powiecie podkreślają fakt, że bezprawnie użyte logo zostało wykorzystane w komercyjnym projekcie. Starościna Ewa Lewandowska mówiła nam, że inaczej rozpatrywano by tę sprawę, gdyby chodziło o przedsięwzięcie non-profit.

Nie można uznać za skuteczne zatwierdzenie poprawności użycia logo po zakończeniu zlecenia, oddania koncepcji zleceniobiorcy i rozliczeniu umowy – podkreślił starosta raciborski. Oznacza to, że D. Wacławczyk ostatecznie uzyskał stosowne zatwierdzenie od Marioli Jakackiej, byłej już dyrektorki agencji Zamek Piastowski. Takie zatwierdzenie poprawności wykorzystania logo było warunkiem użycia go zgodnie z obowiązującymi w powiecie przepisami. D. Wacławczyk nie zrobił tego przed sprzedażą swego opracowania Miastu Racibórz. Wyjaśniała to na ostatniej sesji powiatowej mecenas Michalina Staniszewska-Niestrój.Ludzie:

Dawid Wacławczyk

Dawid Wacławczyk

Wiceprezydent Raciborza

Ewa Lewandowska

Ewa Lewandowska

Radna powiatowa, członek zarządu powiatu raciborskiego, była Radna Sejmiku Województwa Śląskiego.

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski