środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Rektor Strózik celebruje jubileusz raciborskiej uczelni

18.03.2021 12:30 | 2 komentarze | ma.w

12 marca obchodzono 20. rocznicę założenia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu. – To święto całej społeczności uczelni – podkreślił rektor dr Paweł Strózik. Ze względu na pandemię uroczystości mają ograniczoną formę.

Rektor Strózik celebruje jubileusz raciborskiej uczelni
Rektor PWSZ w Raciborzu Paweł Strózik.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dla kierującego uczelnią najważniejsze jest, że pomimo trudności związanych z COVID-19, PWSZ potrafi realizować proces dydaktyczny. – Potrafimy także sprawnie wypełniać obowiązki bieżącego funkcjonowania i rozwijania uczelni – dzięki pracy pracowników administracji i obsługi.

Rektor zwraca uwagę na liczne aktywności uczelni w obecnym czasie. W Domu Studenta powstaje nowoczesne centrum symulacji medycznej dla kierunku pielęgniarstwo. Ruszyły także kompleksowe remonty pracowni, sal wykładowych i infrastruktury uczelnianej. – Realizujemy również interesujące projekty unijne, umożliwiające naszym studentom i pracownikom zdobycie dodatkowych kompetencji – twardych i miękkich – podkreśla P. Strózik.

Minął rok jak PWSZ funkcjonuje w nauczaniu zdalnym. – Na bieżąco monitorujemy sytuację i dopasowujemy przebieg dydaktyki do nowych okoliczności związanych z e-learningiem. Przenieśliśmy większość zajęć w przestrzeń wirtualną, a uczelnia działa i z powodzeniem realizuje zamierzone cele, stale doskonaląc narzędzia i metody pracy online – podkreśla rektor.

W semestrze letnim zajęcia będą kontynuowane głównie w sposób zdalny.

Na okazję jubileuszu Strózik stwierdził, że w PWSZ w Raciborzu udało się stworzyć wspólnotę wartości, zaufania i dobrych relacji międzyludzkich. – W naszej pracy wyraźnie widać dążenie do współdziałania, gotowość do zadań i odpowiedzialność jednostek czy zespołów – podsumował dr Strózik.

Ludzie:

Paweł Strózik

Paweł Strózik

Rektor PWSZ Racibórz kadencji 2020-2024