Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Żorska Szkoła Muzyczna prowadzi rekrutację

15.03.2021 18:27 | 0 komentarzy | AgaKa

Twoje dziecko kocha muzykę i marzy, by nauczyć się gry na jakimś instrumencie? Trwają zapisy do Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach.

Żorska Szkoła Muzyczna prowadzi rekrutację
Na zdjęciu budynek żorskiej Szkoły Muzycznej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia prowadzi kształcenie muzyczne w dwóch cyklach nauczania: sześcioletnim oraz czteroletni. O przyjęcie na 6-letni cykl nauczania mogą ubiegać się kandydaci, którzy w tym roku końca od 7 do 10 lat. Kandydować mogą też dzieci 6-letnie, pod warunkiem korzystaniu z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, w którym dziecko ma rozpocząć naukę lub posiadania opinii o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej, wydanej przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną. Zaś o przyjęcia na 4-letni cykl nauczania mogą ubiegać się kandydaci w wieku od 8 do 16 lat.

Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia prowadzi kształcenie muzyczne w następujących specjalnościach: fortepian, akordeon, gitara, skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, flet, obój klarnet, fagot, saksofon, waltornia, trąbka, puzon, tuba. O przyjęcie do PSM II st. mogą ubiegać się kandydaci, którzy w danym roku kalendarzowym kończą 10 lat, lecz nie więcej niż 23 lata.

Badanie przydatności do PSM I stopnia odbędzie się w terminie 19-20 kwietnia 2021 r. Natomiast egzamin wstępny do PSM II stopnia zaplanowano na 10 czerwca 2021 r. W obydwu przypadkach termin składania wniosków upływa na tydzień przed terminem tych wydarzeń.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji, zasad egzaminów oraz tego, jak wygląda nauka w szkole muzycznej można znaleźć na stronie szkolamuzyczna.eu. Informacje są też udzielane telefonicznie pod numerem 699 938 876.