Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Dwie nowe inwestycje w centrum miasta jeszcze w tym roku? [ZDJĘCIA]

09.03.2021 16:08 | 26 komentarzy | AgaKa

Dwa nowe miejsca, gdzie można będzie zrobić zakupy. Oba (o ile nic nie stanie na przeszkodzie) zostaną otwarte jeszcze w tym roku.

Dwie nowe inwestycje w centrum miasta jeszcze w tym roku? [ZDJĘCIA]
Po lewej - miejsce, gdzie ma powstać Lidl, po prawej - kolejny pawilon handlowy na wzór tego po byłym Tesco
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Budują Lidla

Wszystko wskazuje na to, że przy szpitalu w Wodzisławiu Śląskim, za stacją benzynową i przed sklepem Aldi powstanie Lidl. Prace już trwają. Termin zakończenia robót planowany jest na 31 lipca 2021 roku.

W związku z budową obiektu handlowego na ulicy Radlińskiej zmieniła się dotychczasowa organizacja ruchu

Jak poinformował Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śląskim na odcinku od ronda Nowomiejskiego do ulicy Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego zmieniła się organizacja ruchu.  Chodnik znajdujący się w rejonie stacji paliw został wyłączony z użytkowania. Na jezdni powstał lewoskręt umożliwiający dojazd do planowanej inwestycji. Ponadto jadąc od strony kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny nie ma możliwości bezpośredniego skrętu w lewo do marketu "Aldi". Aby do niego dotrzeć należy zawrócić na pobliskim rondzie.

Nowe sklepy przy byłym Tesco

Prace trwają także na działce przy ul. Armii Krajowej, w sąsiedztwie dawnego Tesco. Obecnie w przebudowanym budynku mieszczą się takie sklepy jak Action, Tedi, Jysk czy Media Expert. Inwestorem jest AG REAL INVEST SP Z O O. Ta sama firma prowadzi właśnie prace na wspomnianej działce. Planowany termin zakończenia robót to 30 października tego roku. Nie wiadomo jeszcze, jakie marki się tam pojawią. Wiadomo z kolei, że nowy pawilon stworzy w tym miejscu sporej wielkości park handlowy.