Czwartek, 15 kwietnia 2021

imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida

RSS

Rusza naprawa stacji uzdatniania wody w pływalni H2Ostróg w Raciborzu

09.03.2021 11:56 | 7 komentarzy | ż

W kwietniu, jeśli tylko pozwoli na to sytuacja epidemiczna, planowane jest ponowne uruchomienie basenu.

Rusza naprawa stacji uzdatniania wody w pływalni H2Ostróg w Raciborzu
Prezydent Dariusz Polowy, Witold Franke z firmy MWM oraz dyrektor OSiR Paweł Król (tyłem) w tzw. podbaseniu. To właśnie tutaj będą prowadzone główne prace naprawcze.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

9 marca przekazano plac budowy w krytej pływani H2Ostróg. Magistrat informuje, że przedsięwzięcie będzie polegać na naprawie stacji uzdatniania wody. - Jeszcze w tym tygodniu rozpoczną się prace na obiekcie. Zaczniemy od wymiany złoża, armatury i demontaży, tak żeby na 30 marca obiekt uruchomić a zakończyć roboty 30 kwietnia zgodnie z harmonogramem - poinformował Witold Franke ze spółki MWM, która wykona prace naprawcze. Koszt przedsięwzięcia to 1,09 mln zł.

Decyzję o przeprowadzeniu remontu aquaparku podjął prezydent Dariusz Polowy w związku z powtarzającymi się problemami z utrzymaniem odpowiednich parametrów jakości wody. - Wynikają one z wad technicznych auaparku i powodowały wielokrotnie konieczność wyłączania z użytku poszczególnych niecek, a nawet całego obiektu wybudowanego, gdy prezydentem miasta był Mirosław Lenk. Naprawa pochłonie milion złotych. Z uwagi na wartość zadania i niepewne wpływy do budżetu w pandemicznym roku 2020, inwestycję przewidziano do realizacji w 2021 roku - informuje Urząd Miasta Racibórz.

Realizacja inwestycji ma umożliwić zautomatyzowanie procesu uzdatniania wody oraz bieżący monitoring stanu jakości wody w poszczególnych nieckach. Nad prawidłowością wykonania prac ze strony zamawiającego czuwał będzie inspektor nadzoru. Umowa jest tak skonstruowana, że zobowiązuje wykonawcę do takiego skoordynowania prac, aby zminimalizować czas zamknięcia obiektu.

- Codziennie z H2Ostróg korzysta od 700-750 klientów. Po tak długim czasie zamknięcia, kwarantanny i panujących ograniczeń spowodowanych pandemią, będziemy najpewniej spragnieni możliwości swobodnej rekreacji i wypoczynku. Kwestia bezpieczeństwa bakteriologicznego w tym czasie jest kluczowa – uważa prezydent Raciborza Dariusz Polowy.

źródło: UM Racibórz, oprac. ż