Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

Patrol

Prowadzisz? Nie rozmawiaj przez telefon!

09.03.2021 10:42 | 0 komentarzy | AgaKa

Rozmowa przez telefon komórkowy doprowadziła do kontroli drogowej. Mundurowi nie podejrzewali, że kierowca nie dość, że pozwolił sobie na rozmowę w trakcie jazdy, to jeszcze kieruje pojazdem, nie mając nigdy wymaganych do tego uprawnień.

Prowadzisz? Nie rozmawiaj przez telefon!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W poniedziałek, 8 marca około godziny 11.45 w Jastrzebiu-Zdroju na ulicy 11-Listopada w trakcie patrolu mundurowi zauważyli, iż kierujący samochodem peugeot w trakcie kierowania rozmawia przez telefon komórkowy. Stróże prawa zatrzymali 29-latka do kontroli drogowej. W trakcie sprawdzania kierującego w Centralnej Ewidencji Kierowców okazało się, że kierujący nie ma prawa jazdy i nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Samochód został odholowany na parking strzeżony. O karze dla 29-latka będzie decydował sąd.


Przypominamy brzmienie art. 45 pkt 2 Ustawy Prawa o Ruchu Drogowym.

Kierującemu pojazdem zabrania się:

1) korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku;

2) przewożenia osoby, o której mowa w ust. 1 pkt 1, na rowerze lub motorowerze albo motocyklu, chyba że jest przewożona w bocznym wózku;

3) przewożenia pasażera w sposób niezgodny z art. 39 obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa, art. 40 obowiązek używania kasków przez motocyklistów i motorowerzystów lub art. 63 przewóz osób ust. 1;

4) przewożenia w foteliku bezpieczeństwa dla dziecka lub innym urządzeniu przytrzymującym dla dzieci dziecka siedzącego tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego wyposażonego w poduszkę powietrzną dla pasażera, która jest aktywna podczas przewożenia dziecka;

5) przewożenia dziecka w wieku poniżej 3 lat w pojeździe kategorii M1, N1, N2 i N3, o których mowa w załączniku nr 2 do ustawy, niewyposażonym w pasy bezpieczeństwa i fotelik bezpieczeństwa dla dziecka lub w pasy bezpieczeństwa i inne urządzenie przytrzymujące dla dzieci;

6) przewożenia na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego, poza fotelikiem bezpieczeństwa dla dziecka lub innym urządzeniem przytrzymującym dla dzieci, dziecka mającego mniej niż 150 cm wzrostu.