Wtorek, 11 maja 2021

imieniny: Igi, Miry, Lwa

RSS

Patrol

Wymuszali pieniądze za narkotyki

08.03.2021 09:28 | 0 komentarzy | acz

Najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie mężczyzna i kobieta, którzy zostali zatrzymani przez śledczych z jastrzębskiej komendy. 36-latka jest podejrzana o handel substancjami psychoaktywnymi, oraz groźby w celu zmuszenia do zwrotu zapłaty za narkotyki. 31-latek natomiast jest podejrzany o pobicie oraz posiadanie narkotyków. Teraz zatrzymanym grozi do 12 lat więzienia.

Wymuszali pieniądze za narkotyki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kryminalni z jastrzębskiej komendy zatrzymali 36-latkę, która od dłuższego czasu zajmowała się handlem narkotykami. Kobieta sprzedała substancje psychoaktywne w postaci Alfa-PhiP, o wadze ponad 530 gram. Ponadto kobieta wielokrotnie groziła dłużnikom pozbawieniem życia, w celu zmuszenia do zwrotu pieniędzy za sprzedane narkotyki. W trakcie procederu handlu nie przeszkadzało kobiecie to, iż jest w ciąży. Stan kobiety nie był przeszkodą zastosowania wobec niej tymczasowego aresztowania z uwagi, iż 36-latka będąc w zaawansowanej ciąży, używała substancji psychoaktywnych oraz nie dbała o dziecko, co potwierdził fakt, iż będąc miedzy 28-30 tygodniem ciąży nie była jeszcze u lekarza.

W wyniku działań operacyjnych, stróże prawa namierzyli i zatrzymali także 31-latka, który 13 września 2020 roku poprzez zadawanie uderzeń rękami i nogami oraz przy użyciu noża spowodował rany cięte między innymi na barkach, przedramieniach, ramieniach i palcach. W dniu 3 marca 2021 roku, zatrzymany za posiadanie marihuany oraz katynonu, o wadze ponad 110 gram. Po nocy spędzonej w policyjnej celi, zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury. Zebrany materiał dowodowy umożliwił przedstawienie kobiecie jedenastu zarzutów, natomiast mężczyźnie dóch. Jastrzębski sąd, na wniosek śledczych i prokuratora, podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa mogą trafić do więzienia na 12 lat.