Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Ktoś zwiózł odpady do Pawłowa. Służby interweniują

05.03.2021 09:21 | 1 komentarz | mad

Do wójta Pietrowic Wielkich Andrzeja Wawrzynka dotarła informacja, że ktoś nielegalnie chce składować na terenie sołectwa Pawłów odpady. – Od razu podjęliśmy stosowne działania – mówi włodarz.

Ktoś zwiózł odpady do Pawłowa. Służby interweniują
Wójt Pietrowic Wielkich Andrzej Wawrzynek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Andrzej Wawrzynek, informuje, że sprawa została zgłoszona na Policję, poinformowany został również Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach. – Jesteśmy w trakcie przygotowywania spraw związanych z ograniczeniem tego procederu – podkreśla wójt, wyrażając ubolewanie, że w tym procederze swój wkład mają mieszkańcy gminy.

Wójt na razie nie chce zdradzać szczegółów związanych ze sprawą, informuje, że przekaże je wtedy, kiedy całość zostanie wyjaśniona. Precyzuje natomiast, że mowa nie o chemikaliach, które nierzadko zwożone są w różne miejsca (to przypadek m.in. z Jankowic w gminie Kuźnia Raciborska, gdzie w opuszczonym budynku znaleziono chemiczne substancje. Problem zażegnano w pierwszej połowie 2019 roku), a odpadach, które najpewniej powinny trafić do właściwego (czyli tam, gdzie zostały wytworzone) Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Do sprawy będziemy wracać.

Ludzie:

Andrzej Wawrzynek

Andrzej Wawrzynek

Wójt gminy Pietrowice Wielkie.