Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Agresja, kiedy zwróci się uwagę na brak maseczki

05.03.2021 08:22 | 49 komentarzy | art

Do naszej redakcji zadzwonił mieszkaniec Wodzisławia, który prosił, by poruszyć temat maseczek, a w zasadzie ich braku na twarzach wielu wodzisławian. I rzekomego braku reakcji ze strony Policji. 

Agresja, kiedy zwróci się uwagę na brak maseczki
Noszenie maseczek w przestrzeni publicznej jest obowiązkowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nasz czytelnik zwrócił uwagę, na to, że na mieście spotyka wiele osób, które nie mają ust i nosa zasłoniętych maseczkami. 

- Takich ludzi jest bardzo wielu, wystarczy pójść na rynek, czy do Karuzeli. Jest obowiązek noszenia maseczek, ale ludzie, nie tylko młodzi, choć są oni w większości, ten obowiązek ignorują. Są też tacy, którzy noszą maseczki na brodzie, często już bardzo brudne. Co mnie najbardziej zastanawia, to fakt, że obowiązek ten ignoruje również chyba Policja. Bo jak rozumieć brak z jej strony reakcji na to, że ludzie nie noszą w miejscach publicznych maseczek? Wiosną ubiegłego roku, lepiej tego obowiązku pilnowała - mówi czytelnik, który chce zachować anonimowość. Jak dodaje, ze względu na wiek, obawia się o swoje zdrowie, widząc osoby, które nie noszą maseczek. 

Nasz rozmówca przyznaje, że właśnie dlatego samemu zdarza mu się zwracać uwagę osobom znajdującym się np. w sklepie, na brak maseczki. Ale mało kiedy odnosi to efekt. 

- Ludzie zachowują się agresywnie,  kiedy zwróci się im uwagę na brak maseczki, wyzywają od najgorszych. Nie wiem, czemu nie reagują pracownicy sklepów. Mają swoich ochroniarzy, ale ci podobno pilnują tylko tego czy nikt nie kradnie towaru. Dopiero jak się pracownikom sklepu zwróci uwagę, to wtedy reagują na brak maseczek u klientów. I wtedy okazuje się często, że ci klienci, którzy nie mają maseczek na twarzach, mają je schowane w kieszeniach, wyciągają je. Nie rozumiem, czy tak trudno jest im założyć maseczkę wchodząc do sklepu? - nie kryje zdziwienia. Jak dodaje, wielokrotnie spotkał się z takimi zachowaniami w w jednym ze sklepów na osiedlu Piastów. 

A co Wy sądzicie na ten temat? 


Opinie oraz treści zawarte w rubryce WebKrytyka przedstawiają wyłącznie własne zdanie autorów i mogą ale nie muszą odzwierciedlać poglądów redakcji. Masz coś ciekawego do przekazania szerszemu gronu - zapraszamy na łamy portalu nowiny.pl - opublikujemy Twój felieton bezpłatnie. Wyślij swoje przemyślenia na adres webkrytyka@nowiny.pl. Redakcja zastrzega sobie prawo odmowy publikacji materiału.