Piątek, 16 kwietnia 2021

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

RSS

Uwaga kierowcy! Droga w Jankowicach całkowicie zamknięta dla ruchu

04.03.2021 10:59 | 1 komentarz | mad
Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 12:16

Kierowcy muszą przygotować się na jeszcze większe utrudnienia w ruchu. A te potrwają do końca października.

Uwaga kierowcy! Droga w Jankowicach całkowicie zamknięta dla ruchu
Zdjęcie z początku robót na remontowanym odcinku drogi.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Jankowicach w gminie Kuźnia Raciborska od kilku miesięcy trwają prace związane z przebudową drogi wojewódzkiej nr 919 (ul. Raciborska). Do tej pory odbywał się tam ruch wahadłowy, obecnie droga jest całkowicie nieprzejezdna.

Informację odnośnie zmian odnajdujemy na stronie internetowej Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, na interaktywnej mapie utrudnień w ruchu, gdzie wskazano, że nastąpiło całkowite zamknięcie drogi na odcinku od Szymocic (od ulicy Ofiar Oświęcimskich) do Rud (utrzymany jest natomiast dojazd do posesji, przejazd komunikacji zbiorowej oraz pojazdów budowy). – Wyznaczono objazdy drogami nr 425 i 922. Planowany termin zakończenia - październik 2021 r. – podano w komunikacie. Ryszard Pacer, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach precyzuje, że do końca trwania prac, czyli do października trasa ta będzie zamknięta dla ruchu. – Droga w tym miejscu jest poddana całkowitej przebudowie – dodaje. 

Przypomnijmy, inwestorem zadania jest ZDW Katowice, a generalnym wykonawcą firma Technical Solutions z Kędzierzyna-Koźla, która podjęła się realizacji za 5 mln 370 tys. zł (brutto). W ramach prac zaplanowano: przebudowę drogi z wymianą nawierzchni, chodników i budowę chodnika lewostronnego, przebudowę skrzyżowania z korektą wyłukowań i kąta przecięcia osi dróg krzyżujących, budowę zatok autobusowych w kierunku Raciborza oraz Gliwic, budowę poboczy, elementów odwodnienia oraz przebudowę zjazdów.