Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

Radny Łukasz Mura zasięgnął języka w sprawie przyszłości szpitala w Raciborzu

07.03.2021 18:00 | 9 komentarzy | ma.w

Radny powiatowy, który jest asystentem senator Ewy Gawędy, przekazał na sesji powiatowej, że według informacji, jakie od niej pozyskał, na poziomie rządowym nie ma mowy o siłowym przejmowaniu szpitali od samorządów. Od kilku tygodni mówią o tym starosta Grzegorz Swoboda i m.in. posłanka Gabriela Lenartowicz.

Radny Łukasz Mura zasięgnął języka w sprawie przyszłości szpitala w Raciborzu
Szpital w Raciborzu (fot. arch. Nowiny.pl).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Radny Mura przyznał, że rozmowy dotyczące przyszłości szpitali toczą się na szczeblu rządowym, ale z informacji, jakie uzyskał od pani senator, dotyczą one tylko tych jednostek, których organy prowadzące same będą chciały przekazania ich pod władztwo Ministerstwa Zdrowia. – Nie ma mowy o siłowym przejmowaniu placówek – podkreślił Ł. Mura z klubu PiS.

Na słowa radnego z Owsiszcz zareagował starosta Swoboda. – Nie wiem, w jakim kierunku podąży rząd, ale wiem, że szpital jest dobrem Powiatu Raciborskiego. Musimy pilnować jego spraw, a są obawy o racjonalizację sieci szpitali i wiemy to od władz Związku Powiatów Polskich – podkreślił G. Swoboda.

Włodarz powiatu przypomniał, że w tej kadencji na Gamowską transferowano z budżetu powiatu 8,4 mln zł na pomoc szpitalowi. W planach są duże inwestycje – budowa SOR-u i kompleksowa termomodernizacja. – Finansowo doprowadziliśmy wspólnymi siłami z dyrekcją do bilansu na plus w szpitalu. Tymczasem placówki w Wodzisławiu czy Rybniku notują od 60 do 100 mln zł na minusie – nadmienił starosta raciborski.

Ludzie:

Ewa Gawęda

Ewa Gawęda

Senator RP

Gabriela  Lenartowicz

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski