Piątek, 16 kwietnia 2021

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

RSS

Kto kłamie i kto powinien przeprosić?

05.03.2021 07:00 | 8 komentarzy | ma.w

Piotr Klima zażądał od wiceprezydenta Dawida Wacławczyka publicznych przeprosin za jego twierdzenia o kłamstwach w uchwale, którą radni zobowiązali przewodniczącego rady do zgłoszenia podejrzenia popełnienia przestępstwa przez I zastępcę Dariusza Polowego.

Kto kłamie i kto powinien przeprosić?
Radny Piotr Klima (fot. arch. Nowiny.pl).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wiceprezydent Wacławczyk, który od paru tygodni broni się przed zarzutem skopiowania przezeń opracowania o połączeniu zamku i muzeum (podejrzewają go o to rajcy opozycji i zarząd powiatu, swoje wątpliwości zgłosili do prokuratury) wydał oświadczenie, w którym uznał, że treść uchwały rady miasta jest kłamliwa.

– Zwyczajnie obraził radnych, którzy przyczynili się do podjęcia tej uchwały. To nie uchwała rady zawiera kłamstwa tylko wiceprezydent w swoim oświadczeniu podał nieprawdę – stwierdził na lutowej sesji radny Piotr Klima. Dodał, że jako senior samorządu i przewodniczący Komisji Gospodarki, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego oczekuje przeprosin ze strony I zastępcy prezydenta. Poparła go radna Anna Szukalska, przypominając, że już na poprzedniej sesji zarzucano kłamstwo w sprawie D. Wacławczyka większości z radnych miejskich i robiła to Zuzanna Tomaszewska. – Pan wiceprezydent nawoływał w swoim oświadczeniu do dialogu, a na kolejnej sesji opuścił ją, kiedy mogliśmy podyskutować – zauważyła Szukalska. Dodała, że „radni nie kłamią”. Klimie nie podobało się, że po raz drugi Dawid Wacławczyk wychodzi z obrad przed ich końcem. – Dobrze płacimy władzy wykonawczej. Wiceprezydent ma nienormowany czas pracy. Jak nie umie podołać takim warunkom pracy, nie powinien sprawować tej funkcji – ocenił P. Klima. Zastępca prezydenta opuścił sesję tuż przed jej zakończeniem, w przerwie przed wygłoszeniem interpelacji przez radnych.

(m)Ludzie:

Dawid Wacławczyk

Dawid Wacławczyk

Wiceprezydent Raciborza

Piotr Klima

Piotr Klima

Radny Gminy Racibórz