Poniedziałek, 10 maja 2021

imieniny: Antoniego, Antonina, Izydora

RSS

Patrol

Dziecko zatrzasnęło mamę na balkonie. Interweniowali strażacy

03.03.2021 10:48 | 0 komentarzy | żet

Nietypowe zdarzenie z Kuźni Raciborskiej, próba samobójcza w Raciborzu oraz zaprószenie ognia przez osobę bezdomną w kamienicy przy rynku - to interwencje strażaków z powiatu raciborskiego odnotowane 2 marca.

Dziecko zatrzasnęło mamę na balkonie. Interweniowali strażacy
Interwencja strażaków przy ul. Lewandowskiego w Kuźni Raciborskiej dotyczyła zatrzaśnięcia osoby dorosłej na balkonie przez kilkunastomiesięczne dziecko (fot. OSP Kuźnia Raciborska).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwsze zgłoszenie odebrane przez strażaków 2 marca dotyczyło zatrzaśnięcia osoby dorosłej na balkonie przez kilkunastomiesięczne dziecko. Na miejscu - blok przy ul. Lewandowskiego w Kuźni Raciborskiej - interweniowali strażacy oraz ślusarz. Ten ostatni rozebrał zamek do drzwi. Wtedy też strażacy weszli do środka i uwolnili mamę. Obyło się bez osób poszkodowanych.

Kolejna interwencja dotyczyła podejrzenia próby samobójczej, do której miało dojść w budynku przy ul. Opawskiej w Raciborzu (godz. 19.34). Po dojeździe strażaków na miejsce rzekomy desperat znajdował już pod opieką policjantów. Mundurowi nie potwierdzili próby samobójczej. Mężczyzna trafił do izby wytrzeźwień w Bytomiu.

Ostatnia interwencja strażaków dotyczyła zaprószenia ognia w piwnicy budynku wielorodzinnego przy raciborskim rynku. Strażacy ewakuowali stamtąd jedną osobę, która odmówiła udzielenia pomocy medycznej. Strażacy ugasili palące się śmieci i oddymili klatkę schodową. Obyło się bez strat i osób poszkodowanych.