Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Uczniowie mówią siedzeniu w domu 'dość!'

03.03.2021 09:47 | 0 komentarzy | AgaKa

Uczniowie ZS Nr 2 mają dość siedzenia w domu. Postanowili zaproponować dzieciom zajęcia ruchowe, które wyzwalają dobre emocje i są alternatywą dla siedzenia przed komputerem.

Uczniowie mówią siedzeniu w domu 'dość!'
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To już kolejne zajęcia, jakie uczniowie ZS Nr 2 im. Wojciecha Korfantego, proponują w ramach wolontariatu dla jastrzębskich przedszkolaków i najmłodszych uczniów klas I-III. Kuba Grochowski, Julia Drąg i Marta Zabrzańska utworzyli grupę sKuMaJ Team, której celem jest dostarczanie ludziom pozytywnych emocji, szczególnie teraz w czasie pandemii. Młodzież już przeprowadziła zajęcia w Publicznym Przedszkolu Nr 18 przy ulicy Katowickiej oraz Publicznym Przedszkolu Nr 8 przy ulicy Wielkopolskiej.

- Nie myślałem, że tego typu akcje spotkają się z tak wielkim zainteresowaniem, dlatego postanowiliśmy wspólnie ze sKuMaJ Team odwiedzić kolejne miejsce. Okazuje się, że zabawy ruchowe wciąż są dla dzieci, i nie tylko, atrakcyjne - mówi lider grupy Kuba Grochowski, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego.

A więc nie tylko ekran monitora i gra komputerowa, ale przede wszystkim wspólne bycie razem i ciekawie zaproponowane ćwiczenia ruchowe są tym, co dostarcza dzieciom radości.

- Bardzo się cieszymy, że znowu mogliśmy przerwać codzienną rutynę i chociaż trochę odciągnąć dzieci od tego, co aktualnie dzieje się na świecie. Przedszkolaki dawały sobie świetnie radę we wszystkich zadaniach. Jesteśmy dumni - mówią animatorzy ze sKuMaJ Team

Warto zaznaczyć, że młodzież angażuje się w przedsięwzięcia dodatkowo, poza swoimi codziennymi obowiązkami.

- Dla mnie, jako ich nauczyciela, ważne jest to, że licealiści chcą coś bezinteresownie zrobić dla drugiego człowieka. Jest to bardzo ważne, szczególnie teraz, w czasie pandemii. Mają pasję działania i lubią ludzi. Przy tym mają wiele ciekawych pomysłów - mówi Katarzyna Barczyńska-Łukasik, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w ZS Nr 2 im. Wojciecha Korfantego.