Piątek, 16 kwietnia 2021

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

RSS

Rybnickie przedszkolaki to małe cyfraki

02.03.2021 20:48 | 1 komentarz | kama

Nauczyciele z Przedszkola Nr 13 im. Marii Kownackiej w Rybniku rozwijają u najmłodszych dzieci kompetencje cyfrowe zgodnie z polityką oświatową i kompetencjami kluczowymi. Różnorodne działania kształtują u dzieci myślenie komputacyjne, algorytmiczne, wyobraźnię, myślenie twórcze, kreatywne, rozwijają procesy poznawcze takie jak uwaga, myślenie, pamięć.

Rybnickie przedszkolaki to małe cyfraki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od stycznia 2021r. w przedszkolu realizuje się innowację pedagogiczną „Niezwykła podróż z Plastusiem w świat cyfryzacji”, dzięki której dzieci, poprzez nabywanie praktycznej wiedzy, poznają niezwykły świat cyfryzacji. Pomaga im w tym bajkowa postać „Plastuś”. Dzieci wykazują bardzo duże zainteresowanie nowoczesną technologią informatyczną, dlatego ważne jest, aby nauczyć je jak umiejętnie i mądrze z niej korzystać.

W lutym nauczycielki z przedszkola zorganizowały Ogólnopolski Konkurs pod nazwą „Plastuś w świecie multimediów”, skierowany do przedszkoli z całej Polski, które są związane z twórczością Marii Kownackiej i jej bajkowego ludzika o imieniu Plastuś. Nadesłano prace z różnych części Polski (Jarosław, Przasnysz, Ostrowiec Świętokrzyski, Brzesko, Biała Podlaska, Węglowice). Dzieci, poprzez twórczość plastyczno-techniczną, pokazały swoje spojrzenie na świat cyfryzacji i multimediów. W konkursie wyłoniono zwycięzców.

Bardzo się cieszymy, że nasze rybnickie przedszkolaki to małe cyfraki i już od najmłodszych lat potrafią obsługiwać narzędzia multimedialne oraz znają zasady bezpiecznego korzystania z zasobów cyfrowych. Bardzo ważne jest kształtowanie u dzieci świadomości bezpiecznego korzystania z Internetu i jego zasobów we współczesnym, multimedialnym świecie - podkreślają nauczycielki

/Materiały prasowe/