Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Opuszczony market zostanie zagospodarowany

03.03.2021 07:00 | 3 komentarze | juk

Nieużytkowany od ponad roku budynek po sklepie E.Leclerc w Wodzisławiu Śl. zostanie wreszcie wykorzystany. Już wrótce mieszkańcy zrobią tam zakupy z sektora dom i ogród.

Opuszczony market zostanie zagospodarowany
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

WODZISŁAW Śl. Już wkrótce na usługowej mapie Wodzisławia Śl. znajdzie się nowy sklep. Zajmie on pustą powierzchnię po supermarkecie spożywczo-przemysłowym E.Leclerc zlokalizowanym przy ul. Kubsza.

Przypomnijmy, że E.Leclerc został zamknięty pod koniec sierpnia 2019 r. Od tamtej pory opustoszały obiekt jest kiepską wizytówką miasta. Wokół można dostrzec zaniedbane obejście, odpadającą elewację. Uwagę przykuwają również stare odrapane plakaty na bilbordach. – Obiekt i teren wokół niego pozostawia wiele do życzenia. Jakby zapomniał o nim świat – przekazywali nam niejednokrotnie mieszkańcy Wodzisławia Śl.

Kilka tygodni temu przed budynkiem dawnego supermarketu stanął duży bilbord. „Tu powstaje Mrówka. Dom i ogród„ – można przeczytać. PSB Mrówka to polska sieć sklepów samoobsługowych sektora „dom i ogród”. W asortymencie sklepu znajdują się materiały budowlane, artykuły wykończeniowe i dekoracyjne, wyposażenie łazienek i kuchni, elektronarzędzia, a także artykuły związane z ogrodem i otoczeniem domu. Pierwsze punkty Mrówki powstały w 2002 r., obecnie jest ich już ponad 300. Kiedy mieszkańcy Wodzisławia Śl. będą mogli w nowym sklepie zrobić zakupy? Zapytaliśmy o to biuro prasowe PSB Mrówka. Na razie nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

(juk)