Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

O bezpieczeństwie w sieci w brzeźnickiej podstawówce [ZDJĘCIA]

02.03.2021 06:40 | 0 komentarzy | d

Zespół Szkolno-Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Brzeźnicy (gm. Rudnik) od grudnia 2020 roku realizuje już drugi europejski projekt pod tytułem "Our Innovative Journey to Learning: STEAM". Jednym z wielu zadań nałożonych na partnerów, było przeprowadzenie w placówce między innymi Dni Bezpiecznego Internetu.

O bezpieczeństwie w sieci w brzeźnickiej podstawówce [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dzień ten (Safer Internet Day) przypadł w tym roku na 9 lutego i obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy, angażując państwa z całego świata.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu, zwalczanie nielegalnych treści, przeciwdziałanie szkodliwym treściom, promowanie bezpiecznego środowiska online oraz podnoszenie świadomości o internetowych zagrożeniach.

W ramach tego dnia odbyły się spotkania, na których przeprowadzono warsztaty z dziećmi, dyskutowano na tematy związane z dobrodziejstwem internetu, jak również o niebezpieczeństwach. Po przeprowadzonych warsztatach i omówieniu wszystkich ważnych kwestii zadaniem uczniów było wykonanie plakatów promujących Dni Bezpiecznego Internetu, które zostały umieszczone na gazetce. Następnie stworzono gry online w języku polskim i angielskim poprzez takie aplikacje jak Wordwall czy Kahoot. Zaprojektowano i stworzono również grę planszową związaną z tym zagadnieniem w języku polskim i angielskim.

- Wszystkie te inicjatywy zostały zaprezentowane na spotkaniu online z krajami partnerskimi. Dzieci z Hiszpanii, Turcji, Wielkiej Brytanii, Serbii, Czech i Polski przedstawiały i omawiały, jak dzień ten wyglądał w ich szkole, a następnie wszyscy zagrali w grę online stworzoną przez uczniów brzeźnickiej szkoły - mówi nauczycielka Agnieszka Kornas-Zuber, która za wydarzenie odpowiadała wspólnie z Marzenną Mruk-Otulak.