Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

PSZOK w Pietrowicach Wielkich oficjalnie otwarty [ZDJĘCIA, RELACJA LIVE]

01.03.2021 15:53 | 0 komentarzy | mad

Mieszkańcy Pietrowic Wielkich na powrót mogą korzystać z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Obiekt swoje podwoje otworzył w poniedziałek 1 marca.

PSZOK w Pietrowicach Wielkich oficjalnie otwarty [ZDJĘCIA, RELACJA LIVE]
Z ramienia urzędu gminy PSZOK będzie obsługiwać m.in. Gabriela Posmyk. Obiekt jest otwarty w poniedziałki w godzinach od 16.00 do 18.00, od wtorku do piątku od 13.00-15.00 oraz w soboty od 8.00 do 12.00.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

PSZOK jest miejscem na terenie gminy, w którym mieszkańcy mogą pozostawiać odpady komunalne zebrane w sposób selektywny.

W Pietrowicach Wielkich Punkt powstał przy ulicy Fabrycznej, tuż za obiektem, który dotąd służył, jako PSZOK. Koszt inwestycji, to 984 tys. zł, przy czym 836 tys. zł pochodziło ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

Punkt oficjalnie oddano do użytku mieszańców dzisiaj, tj. 1 marca. To jednak później niż planowano (początkowo mówiło się o końcówce 2020 r., później o styczniu 2021 r.). Do tematu na przedostatniej sesji rady gminy w Pietrowicach Wielkich nawiązywali radni Fryderyk Gwóźdź, Jan Herud i przewodniczący rady Piotr Bajak. Jak tłumaczyli wójt Andrzej Wawrzynek i sekretarz Gabriel Kuczera kłopoty pojawiły się w trakcie robót. Najpierw napotkano na problem z gruntem, który należało wzmocnić tłuczniem, aby zachować nośność. Później przetarg na zakup kontenerów zakończył się niepowodzeniem, bo żadna firma nie zgłosiła swojego akcesu. – Powodem był wyznaczony zbyt krótki termin na realizację i dostawę – mówił sekretarz Kuczera. Po zmianie zapisu, w drugim przetargu wystartowało trzech oferentów. W efekcie zakończenie inwestycji przesunięto na marzec.

"Na żywo" za pośrednictwem Facebooka transmitowaliśmy oficjalne otwarcie obiektu:

Ludzie:

Andrzej Wawrzynek

Andrzej Wawrzynek

Wójt gminy Pietrowice Wielkie.

Fryderyk Gwóźdź

Fryderyk Gwóźdź

Radny gminy Pietrowic Wielkie

Gabriel Kuczera

Gabriel Kuczera

Sekretarz Gminy Pietrowice Wielkie

Jan Herud

Jan Herud

Radny gminy Pietrowic Wielkie

Piotr Bajak

Piotr Bajak

Przewodniczący rady gminy Pietrowice Wielkie