Piątek, 16 kwietnia 2021

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

RSS

Hałas i brak placu zabaw. Rodzice przedszkolaków z Raciborza piszą do prezydenta Polowego

01.03.2021 11:51 | 8 komentarzy | żet

Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola nr 24 w Raciborzu wnoszą o pozostawienie placu zabaw w dotychczasowym miejscu, zmianę lokalizacji nowego żłobka (ma powstać w miejscu obecnego placu zabaw przedszkola nr 24 w Raciborzu), a także ograniczenie emisji hałasu towarzyszącego budowie żłobka.

Hałas i brak placu zabaw. Rodzice przedszkolaków z Raciborza piszą do prezydenta Polowego
Plac zabaw Publicznego Przedszkola nr 24 przy ul. Bielskiej w Raciborzu. To właśnie w tym miejscu ma powstać nowy żłobek.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- W czasie prezentowania planów dotyczących inwestycji, której lokalizacja została wyznaczona na ulicy Bielskiej, w sąsiedztwie Przedszkola nr 24 zapewniał Pan, iż dzieci uczęszczające do placówki przedszkolnej nie odczują jakichkolwiek negatywnych konsekwencji realizacji Pana koronnej obietnicy wyborczej - piszą rodzice przedszkolaków w petycji skierowanej do Prezydenta Raciborza Dariusza Polowego.

Rodziców niepokoi kilka kwestii. Przede wszystkim fakt, że nowy żłobek powstanie w miejscu placu zabaw przedszkola nr 24. Na czas budowy nowego żłobka dzieci mają korzystać z zastępczego placu zabaw, który będzie znacznie mniejszy od obecnego. Mniejszy od obecnego ma być również nowy plac zabaw przedszkola, który według zamierzeń magistratu ma powstać na sąsiedniej działce już po zakończeniu budowy żłobka.

Osoby podpisane pod petycją podnoszą, że większość dzieci uczęszczających do Publicznego Przedszkola nr 24 to dzieci o specjalnych potrzebach (placówka ma charakter integracyjny). Część z nich jest niepełnosprawna ruchowo, u innych stwierdzono różne spektra i formy autyzmu. Rodzice twierdzą, że zarówno okrojenie placu zabaw, jak i hałas towarzyszący budowie żłobka, będą mieć negatywny wpływ na maluchy.

- W przedmiotowej sprawie dzieci i ich bezpieczeństwo, które jest według Pana zapewnień najważniejsze - narażone zostały nie tylko na brak odpowiadającego ich potrzebom placu zabaw, ale też na wzmożony hałas związany z rozpoczynającymi się pracami budowlanymi. Może mieć to szczególnie destrukcyjny wpływ na dzieci ze stwierdzony w różnym stopniu spektrum autyzmu - piszą rodzice do prezydenta Polowego i proszą o zrewidowanie planu usytuowania nowego żłobka na dotychczasowym placu zabaw przedszkola nr 24 w Raciborzu.

O kontrowesjach związanych z budową żłobka na placu zabaw przedszkola nr 24 pisaliśmy tutaj: Przedszkolaki stracą na budowie nowego żłobka w Raciborzu.

Petcję, o której mowa w artykule, można przeczytać tutaj:

Petycja w sprawie przedszkola przy Bielskiej [PDF]