Czwartek, 13 maja 2021

imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty

RSS

Patrol

Policjanci interweniowali, choć byli po służbie

01.03.2021 11:19 | 5 komentarzy | żet

Pijany rowerzysta sunął przez wieś. Okazało się, że oprócz kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości, złamał też sądowy zakaz.

Policjanci interweniowali, choć byli po służbie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zatrzymania rowerzysty doszło w piątek 26 lutego po godzinie 14.00 na ulicy Jana Pawła II w Nędzy. Wówczas mundurowi, na co dzień pracujący w Komisariacie Policji w Kuźni Raciborskiej, wracając ze służby swoim prywatnym samochodem zauważyli rowerzystę, którego tor jazdy wskazywał, iż może być pijany. - Policjanci bez chwili wahania zawrócili i zatrzymali rowerzystę, a następnie powiadomili o tym fakcie dyżurnego raciborskiej komendy, który na miejsce skierował kuźniańskich mundurowych będących w służbie. Tutaj też przypuszczenie policjantów się potwierdziło, gdyż cyklista po przebadaniu w swoim organizmie miał prawie 2,5 promila alkoholu - informuje nadkom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Po wprowadzeniu danych mężczyznych do policyjnych systemów okazało się, że posiada on już sądowy zakaz kierowania rowerami. Nieodpowiedzialny rowerzysta to 51-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego. Mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie rowerem wbrew zakazowi i w stanie nietrzeźwości.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet