Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Patrol

Zalane piwnice w Kornowacu i tlenek węgla na Ostrogu

25.02.2021 09:07 | 0 komentarzy | żet

24 lutego strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji pięć razy, interweniując w Kornowacu, Pietrowicach Wielkich oraz w Raciborzu.

Zalane piwnice w Kornowacu i tlenek węgla na Ostrogu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Interwencje strażaków-ochotników w Kornowacu polegały na wypompowaniu wody z zalanych piwnic budynków przy ul. Raciborskiej (godz. 9.18 oraz 11.54).

O godz. 11.24 strażacy udali się na ul. Piaskową w Raciborzu, gdzie na chodnik spadały elementy elewacji budynku wielorodzinnego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenie i zalecili zarządcy budynku wykonanie prac naprawczych.

Kolejna interwencja to ul. Zofii Nałkowskiej w Raciborzu (godz. 16.05), gdzie strażacy udali się z powodu alarmu czujnika tlenku węgla. Lokatorzy opuścili mieszkanie przed przybyciem służb. Strażacy potwierdzili obecność czadu w powietrzu. Prawdopodobnie podczas rozpalania w piecu kaflowym doszło do częściowego zadymienia pomieszczenia. Po przewietrzeniu mieszkania zagrożenie ustało, a lokatorzy wrócili do domu.

Dodajmy, że tego dnia strażacy-ochotnicy z Pietrowic Wielkich dowozili osoby starsze na szczepienia.

25 lutego strażacy interweniowali już na placu Mostowym w Raciborzu, gdzie usunęli plamę substancji ropopochodnej oraz zabezpieczyli miejsce uszkodzenia trzech znaków drogowych (godz. 00.57). O godz. 7.39 druhowie z Rudy Kozielskiej dowieźli osoby starsze na szczepienie przeciwko covid-19.