Piątek, 16 kwietnia 2021

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

RSS

Marian Czerner szefem rady. Wygrał z "jedynym właściwym kandydatem"

24.02.2021 17:07 | 4 komentarze | ma.w

Rada Miasta Racibórz ma nowego przewodniczącego. W wyborach tajnych, przeprowadzonych na lutowej sesji zwyciężył obecny wiceprzewodniczący Marian Czerner z "Niezależnych Michała Fity". Otrzymał 14 głosów, o 6 więcej od Leona Fiołki, którego zaproponował klub "RSS Nasze Miasto oraz Anna Ronin i Magdalena Kusy".

Marian Czerner szefem rady. Wygrał z "jedynym właściwym kandydatem"
Marian Czerner - nowy przewodniczący Rady Miasta Racibórz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przed głosowaniem kandydaturę Czernera zgłosiła Anna Szukalska jego klubowa koleżanka. Drugiego kandydata zaproponował klub radnych wspierających prezydenta. Leona Fiolkę przedstawiła Anna Wacławczyk, mówiąc, że zarządzał w dużej firmie (ZEW, SGL Carbon), ma uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych i bogate doświadczenie samorządowe. - Jako przewodniczący rady prowadził obrady z klasą posługiwał się biegle literą prawa - podkreśliła Wacławczyk. Jej zdaniem to jedyny właściwy kandydat na przewodniczącego spośród członków rady Raciborza.

Komisji skrutacyjnej przewodniczył Michał Kuliga, a współtworzyli ją Anna Wacławczyk i Justyna Poznakowska.

W tajnym głosowaniu M. Czerner wygrał z L. Fiołka 14:8 (12 głosów było potrzebnych do wyboru przewodniczącego). Głosowało 22 radnych, nieobecna była Zuzanna Tomaszewska.

Czerner po wyborze podziękował za zaufanie i zobowiązał się do pracy na rzecz mieszkańców Raciborza. Zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego, po czym ogłosił przerwę, by ustalić szczegóły dalszego procedowania z radcami prawnymi urzędu.

Na wiceprzewodniczącego zgłoszono tylko jedną kandydaturę - Michała Szukalskiego, także z "Niezależnych". Otrzymał 15 głosów "za" przy 6 głosach przeciwnych.