Wtorek, 11 maja 2021

imieniny: Igi, Miry, Lwa

RSS

Panie prezydencie Kieca - proszę nie zapomnieć o dziurach na ul. Czarnieckiego. To też Wodzisław!

24.02.2021 12:31 | 23 komentarze | art

"Paskudne "pamiątki" po zimie wyszły jak grzyby po deszczu. Pomożecie nam rozprawić się z nimi jak najszybciej? Zdjęcia i lokalizację dziury wysyłajcie na zglosdziure@wodzislaw-slaski.pl" - zaapelował dwa dni temu prezydent Wodzisławia Mieczysław Kieca. Nasz portal zgłasza więc dziury na ul. Czarnieckiego, zwłaszcza te na odcinku od skrzyżowania "pięciu dróg" w kierunku granicy z gminą Godów. Tam całymi fragmentami brakuje asfaltu. 

Panie prezydencie Kieca - proszę nie zapomnieć o dziurach na ul. Czarnieckiego. To też Wodzisław!
Prezydent apeluje, my zgłaszamy - dziury na ul. Czarnieckiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O apelu prezydenta Wodzisławia Śl. w sprawie zgłaszania dziur pisaliśmy tutaj (kliknij). Odpowiadając na akcję "Zgłoś dziurę", zgłaszamy więc dziury na ul. Czarnieckiego, szczególnie na odcinku od skrzyżowania "pięciu dróg" w kierunku granicy z gminą Godów. Na tym odcinku droga znajduje się w fatalnym stanie.

Kierowcy, omijając dziurawe fragmenty, coraz bardziej wjeżdżają w głąb pobocza. - Może za chwilę będziemy musieli jeździć po sąsiadującym z drogą polu - mówi z przekąsem jeden z naszych czytelników. Niemal codziennie otrzymujemy sygnały od niezadowolonych użytkowników o stanie tej drogi. 

Oczywiście doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, że Czarnieckiego to droga administrowana przez powiat, a konkretnie przez Powiatowy Zarząd Dróg. Wszakże w swoim apelu prezydent Mieczysław Kieca nie zaznaczył, że chodzi mu o zgłaszanie dziur w drogach miejskich, co zresztą wydaje się naturalne, bowiem kierowcy, czy mieszkańcy nie muszą wiedzieć, i z reguły nie wiedzą, który podmiot jest administratorem danej drogi znajdującej się na terenie miasta.

Sprawę zgłosiliśmy również do powiatu. Zresztą nie pierwszy raz piszemy o fatalnym stanie tej drogi, która na terenie gminy Godów przechodzi w ul. Wodzisławską. Tam została ona w trzech etapach wyremontowana kilka lat temu (choć już też pojawiają się ubytki), bo gmina Godów sfinansowała połowę kosztów przebudowy drogi powiatowej.

Może teraz, kiedy prezydent Kieca apeluje o zgłaszanie dziur drogowych na terenie Wodzisławia, to miasto przypomni sobie również o zapomnianym odcinku ul. Czarnieckiego i jakoś dogada się z powiatem w kwestii jej porządnej naprawy?