Wtorek, 11 maja 2021

imieniny: Igi, Miry, Lwa

RSS

Posypała się komisja zamkowa w powiecie. Radnych rozczarował starosta

24.02.2021 10:06 | 6 komentarzy | ma.w

Opozycyjni rajcy zrezygnowali z prac w zespole doradczym, który zajmował się wytyczeniem kierunków rozwoju Zamku Piastowskiego. Zrobili to po tym, jak Grzegorz Swoboda ogłosił w mediach, że ma swoją wizję dla Zamku i zaangażuje się bardziej w jego sprawy.

Posypała się komisja zamkowa w powiecie. Radnych rozczarował starosta
Radni powiatowi z klubu PiS: Szymon Bolik, Paweł Płonka i Elżbieta Biskup
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Włodarz nie zgadzał się z taką argumentacją opozycji. Pytał radnych, czy są zadowoleni z funkcjonowania Zamku Piastowskiego w ostatnim okresie. - Ja tylko ogłosiłem, że Zamek wymaga ożywienia, próbuję coś robić w tej sprawie. Takie inicjatywy jak banknot "zero euro" czy film promocyjny to przykłady działań. Nie możemy stracić następnego sezonu. Pani Jakacka sama nie chciała już pracować, dlatego zaangażowałem się osobiście - tłumaczył G. Swoboda. Radnemu Płonce odpowiedział, że to on jest mistrzem zamieszania (choć nie powiedział tego wprost, to mógł mieć na myśli występ Pawła Płonki w TVP, w materiale śledczym dotyczącym tzw. Afery na Płoni). Z kolei Płonka wypalił wtedy, że starosta jest mistrzem perswazji.

Adrian Plura żałował, że dla opozycji ważniejszy jest przekaz medialny od tego, który płynie od radnych powiatowych. - Ludzi ocenia się po owocach ich pracy. Wpierw trzeba wypracować kierunki działań, żeby rozliczać starostę z ich realizacji - powiedział szef komisji oświatowej.

- Życie zawodowe poświęciłam kulturze i wiem, że media to władza nawet pierwsza, najważniejsza. Pan Olender określił nas głupcami i to on upolitycznia tę sytuację - skrytykowała słowa lidera Platformy.

Tomasz Kusy był krytyczny wobec radnych koalicji rządzącej powiatem, za wystawianie oceny opozycjonistom.

- Szanujmy się. My nigdy nie mówimy, że robicie głupoty, a tu rozliczanie z głosowań i decyzji. Nie wypada tak się zwracać. Uważacie, że trafiliście na głupich ludzi? Źle nas oceniacie. Nie jesteśmy tacy głupi, jak o nas myślicie - skwitował szef klubu PiS.

Podkreślił, że decyzja o wystąpieniu z komisji jest "przemyślana, omówiona i podjęta bez sprzeciwu w gronie klubowym".

Piotr Olender sprecyzował, że mówił o głupiej decyzji, a nie o głupcach. - Jeśli państwa uraziłem, to przepraszam. Sprostuję: to była nierozsądna decyzja - stwierdził.

Piotr Olender szef klubu radnych PO w radzie powiatu

Ludzie:

Elżbieta Biskup

Elżbieta Biskup

Nauczyciel Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu, Radna Powiatowa

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

Szymon Bolik

Szymon Bolik

Radny Powiatu Raciborskiego