Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

Patrol

Pożar na Nowych Zagrodach. Akcja trwała cztery godziny

24.02.2021 09:31 | 0 komentarzy | żet

23 lutego strażacy z powiatu raciborskiego odnotowali dwie interwencje. Pierwsza dotyczyła pożaru przy ul. Księżycowej w Raciborzu, druga - zasłabnięcia młodej kobiety przy ul. Kościuszki w Raciborzu.

Pożar na Nowych Zagrodach. Akcja trwała cztery godziny
Zdjęcie poglądowe (fot. arch. Nowiny.pl).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do skomplikowanego pożaru sadzy w przewodzie kominowym doszło 23 lutego około godz. 13.04 w domu jednorodzinnym przy ul. Księżycowej w Raciborzu. Okazało się, że komin był kompletnie zapchany, co uniemożliwiało skuteczne przeprowadzenie akcji gaśniczej. Nie obyło się bez pomocy kominiarza, który razem ze strażakami próbował udrożnić komin. Nie było to takie proste, co wpłynęło na przedłużenie czasu trwania akcji. Z powodu wysokiej temperatury doszło też do spękania przewodu kominowego. Ostatecznie komin udrożniono, a następnie ugaszono pożar. Czas trwania akcji wyniósł cztery godziny. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 2 tys. zł.

Dodajmy, że tego dnia strażacy interweniowali również przy ul. Kościuszki w Raciborzu (godz. 17.20), gdzie udzielili pomocy młodej kobiecie. Mieszkanie zostało sprawdzone przy użyciu detektora wielogazowego, jednakże nie stwierdzono obecności szkodliwych substancji w powietrzu. Kobieta została przekazana pod opiekę ratowników medycznych, zabrano ją do szpitala.