Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Pielęgniarstwo w PWSZ: powrót do przeszłości i spodziewana kontrola

01.03.2021 13:00 | 0 komentarzy | ma.w

Kształcenie przyszłych kadr służby zdrowia nadal jest formalnie certyfikowane w szkole wyższej w Raciborzu. Jaka jest dalsza przyszłość tego kierunku? Zdecyduje kontrola akredytacyjna.

Pielęgniarstwo w PWSZ: powrót do przeszłości i spodziewana kontrola
Uroczystość czepkowania studentek pielęgniarstwa na PWSZ w Raciborzu (fot. arch. Nowiny.pl).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przed tygodniem pisaliśmy o dyskusji na forum Senatu raciborskiej uczelni, dotyczącej kształcenia na niej przyszłych pielęgniarek (kliknij TUTAJ). Obecne władze zdecydowały się na sprawdzenie dlaczego ich poprzednicy nie złożyli wcześniej wniosku o ponowną akredytację dla kierunku pielęgniarstwo. Z redakcją kontaktowali się wskazani w dyskusji w senacie poprzedni dyrektor Instytutu Kultury Fizycznej dr Marcin Kunicki oraz pełniący wtedy funkcję prorektora Jacek Pierzchała. Dowiedzieliśmy się, że złożyli w tej sprawie stosowne wyjaśnienia rektorowi dr Pawłowi Strózikowi. Informacje z protokołu z posiedzenia Senatu, na których wcześniej się opieraliśmy, uzupełniła nam rzeczniczka PWSZ dr inż. arch. Joanna Sokołowska-Moskwiak. – Procedura wyjaśniająca okoliczności niezłożenia w terminie wniosku o ponowną akredytację dla kierunku pielęgniarstwo trwa – przekazała Nowinom. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, na starania o uzyskanie akredytacji miały wpływ przepisy związane z pandemią koronawirusa, które wydłużyły okres ważności certyfikatu przyznany dla prowadzenia kierunku. – Jest on nadal ważny – przyznała nam rzeczniczka.

5 lutego 2021 r. raciborska uczelnia złożyła nowy wniosek o ponowną akredytację na kierunku pielęgniarstwo. Był rozpatrywany na lutowym posiedzeniu Krajowej Rady Akredytacyjnej Szkół Pielęgniarek i Położnych (KRASzPiP). – Spodziewamy się teraz otrzymać informację, o planowanym terminie kontroli akredytacyjnej w uczelni – poinformowała nas dr inż. arch. Joanna Sokolowska-Moskwiak.