Czwartek, 13 maja 2021

imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty

RSS

Morsowanie na Śmieszku z coraz większym zainteresowaniem [ZDJĘCIA]

22.02.2021 12:45 | 0 komentarzy | ska

Co niedzielę w Żorach przy stawie Śmieszek spotykają się morsy z całej okolicy. Nie maja jednej ustalonej godziny, aby nie skupiać się w większych grupach, jednak oblodzone kąpielisko jest oblegane co tydzień od rana do popołudnia. Tak było też w niedzielę 21 lutego. Co ciekawe, przy kąpielisku można już korzystać z mobilnej sauny w beczce. 

Morsowanie na Śmieszku z coraz większym zainteresowaniem [ZDJĘCIA]
Chętnych do morsowania na Śmieszku nie brakuje. fot. MOSiR Żory
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Morsowanie na Śmieszku z coraz większym zainteresowaniem [ZDJĘCIA]

Niedawno na plaży stawu Śmieszek stanęła mobilna sauna parowa, która cieszy się sporym zainteresowaniem morsujących. - Otwarta jest już plenerowa sauna, w której panuje naprawdę gorąca atmosfera. Jak widać, zimowe sporty przyciągają chętnych do spróbowania nowych wrażeń a i obserwujących spacerowiczów i dopingujących nie brakuje! - informuje MOSiR Żory. 

W każdą niedzielę lutego na Śmieszku chętnie spotykały się osoby, które poprawiają odporność i kondycję organizmu poprzez morsowanie. Świetnie nadaje się do tego staw Śmieszek, gdzie na terenie administrowanego przez MOSiR kąpieliska wykonano przeręble w lodzie. Do Żor na morsowanie przyjeżdżają pasjonaci m.in. z Czerwionki-Leszczyn, Rybnika, Pawłowic czy Świerklan. Do morsowania zachęca Stowarzyszenie Luxtorpeda.