Sobota, 29 stycznia 2022

imieniny: Franciszka, Zdzisława, Walerego

RSS

Nowe szatnie w hali sportowej przy ZS3 [ZDJĘCIA]

22.02.2021 12:43 | 0 komentarzy | AgaKa

W Zespole Szkół nr 3 w Żorach powstaje nowoczesne zaplecze sanitarno-szatniowe, które poprawi komfort użytkowania wybudowanej w 2016 roku nowoczesnej hali sportowej. Wcześniejsza budowa hali oraz obecna budowa zaplecza zostały dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Nowe szatnie w hali sportowej przy ZS3 [ZDJĘCIA]
Iwona Walczyk - Dyrektor Zespołu Szkół nr 3
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zaplecze sanitarno-szatniowe będzie stanowiło integralną infrastrukturę towarzyszącą dla istniejącej hali sportowej. Obecnie użytkownicy korzystają z zaplecza sanitarno-szatniowego znajdującego się w budynku ZS nr 3, które przed oddaniem do użytkowania hali było wyłącznie do dyspozycji uczniów. Nowa część będzie miała powierzchnię użytkową 214,75 m2. W obiekcie znajdą się 4 szatnie dla około 12 zawodników każda, które będą posiadały bezpośredni dostęp do zaplecza sanitarno-higienicznego. Dwie szatnie wraz z toaletą dla zawodników będą w pełni przystosowane dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Przewidziano także odrębne pomieszczenia dla trenerów i sędziów ze wspólnym węzłem sanitarno-higienicznym oraz kotłownię gazową, pomieszczenie gospodarcze i magazyn sprzętu sportowego. Warto podkreślić, że zaplecze zaprojektowano w taki sposób, aby zapewnić możliwość korzystania z niego zarówno przez osoby z zewnątrz, jak i uczniów szkoły, które została skomunikowana z halą sportową łącznikiem.

- Cieszymy się bardzo, że będzie więcej miejsca dla uczniów. Zespół Szkół nr 3 prowadzi klasy mistrzostwa sportowego, zarówno w liceum ogólnokształcącym, jak i w szkole podstawowej. Obecnie uczniowie korzystają z zaplecza przy sali gimnastycznej, która znajduje się w innym skrzydle. Dzięki nowym szatniom dzieci będą mogły przebierać się w komfortowych warunkach. W nowej części znajdzie się także potrzebne miejsce do przechowywania sprzętu sportowego – mówi Iwona Walczyk, Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Żorach.

Planowany termin zakończenia tej inwestycji to 30 kwietnia 2021 r.