Wtorek, 11 maja 2021

imieniny: Igi, Miry, Lwa

RSS

Karma sucha dla psa - o czym pamiętać przy jej zakupie?

19.02.2021 13:00 | 0 komentarzy | MK

Kupiłeś pierwszego psa, nie masz jednak pojęcia, jak powinien się odżywiać. Zastanawiasz się nad zakupem suchej karmy, to dobry wybór. Czy jednak wiesz, na jaką karmę postawić? Na rynku znajdziesz mnóstwo produktów tego typu, może nie być proste znalezienie tego odpowiedniego. Pomożemy Ci w tym jednak, w tym artykule przedstawimy najważniejsze cechy suchej karmy dla psa, abyś wybrał tą najlepszą dla swojego zwierzaka.

Karma sucha dla psa - o czym pamiętać przy jej zakupie?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
  1. Karma sucha dla psa i szczeniaka - czy wiek zwierzaka ma znaczenie?
  2. Brak glutenu - postaw na karmę bez niego!
  3. Pamiętaj o odpowiedniej ilości mięsa
  4. Kupuj karmę dostosowaną do danego zwierzaka

Chcesz, aby karma dla psa oferowała wszystko to, co najlepsze? Postaw na sprawdzone rozwiązania, które sprawią, że Twój zwierzak zawsze będzie zdrowy, zadowolony z tego, czym go karmisz, a także szczęśliwy!

Karma sucha dla psa i szczeniaka - czy wiek zwierzaka ma znaczenie?

Oczywiście nie ma znaczenie to, czy pies jest młody, czy już starszy. Karma sucha dla psa będzie dla niego odpowiednia. Co jednak warto wziąć pod uwagę? Ilość karmy, którą dajesz pieskowi każdego dnia, a to ma już znaczenie. Jak ją dostosować? Musisz wiedzieć, ile Twój pies ma miesięcy, następnie ile ma lat. Dodatkowo jaka jest jego waga, to w dużej mierze od samej wagi zależy to, jak dużo karmy pies będzie mógł dostać. Pamiętaj, aby nie przekraczać danej dawki, bo mogłoby się to dla psa źle skończyć. No dobrze, ale przejdźmy do sedna sprawy, czy wyboru karmy. Przede wszystkim pamiętaj, aby stawiać na sklep zoologiczny, który może zaoferować spory wybór, szczególnie jeśli chodzi o rodzaj mięsa w karmie. To jednak nie wszystko, kolejne kluczowe sprawy poniżej.

Brak glutenu - postaw na karmę bez niego! 

Gluten nie jest zdrowy nawet dla ludzi. W przypadku zwierząt, których układy pokarmowe są nieco delikatniejsze, sprawa wygląda tak samo. Nie jest to składnik potrzebny, a raczej zbędny, który może jedynie wpływać na problemy zdrowotne psów, szczególnie młodych i tych o małej wadze. W czym jest gluten? W większości zbóż, takich jak pszenica, żyto, czy orkisz i jęczmień. Stawiaj więc na karmy, które glutenu nie mają, a dodatkowo na karmy, które pozbawione są zbóż, psom nie są one potrzebne!

Pamiętaj o odpowiedniej ilości mięsa

Karma karmie nie równa, jak wybrać najlepszą? Najlepsze jedzenie dla psa to takie, które w swoim składzie ma głównie mięso. Musi go być minimum 50%, dobrze, jeśli jest więcej. Do tego dochodzą owoce i warzywa, ale mięso to podstawa. Pamiętaj także, aby było to mięso, które pochodzi od zwierząt zdrowo karmionych i hodowanych. Masz wtedy pewność, że karma dla psa nie zawiera białka sztucznie napompowanego chemią, nie jest to dobre dla ludzi, tym bardziej dla Twojego psa. Postaw na sklep zoologiczny, który w swojej ofercie ma karmy renomowanych producentów, którzy biorą składniki od najlepszych dostawców!

Kupuj karmę dostosowaną do danego zwierzaka

O czym jeszcze musisz pamiętać? W zależności od tego, jakiej rasy masz psa, karma musi mieć inny główny składnik. Niektóre psy jedzą tylko ryby, inne jedynie kurczaka. Z kolei dla wielu psów kurczak jest szkodliwy, powoduje biegunkę i wiele innych problemów. Niektóre psy powinny być karmione tylko i wyłącznie indykiem, a inne mogą jeść, tak jak już wspominaliśmy jedynie białko pochodzenia rybnego. Czy to koniec? Pamiętaj, aby wybierać również wołowiną i cielęcinę, praktycznie każdy pies może ją jeść, a przy tym ją uwielbia! Przekonasz się o tym!

Materiał zewnętrzny