środa, 21 kwietnia 2021

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Spółka-córka Rafako zawarła układ z wierzycielami

19.02.2021 09:09 | 0 komentarzy | ż

Wierzyciele Rafako Engineering sp. z o.o. opowiedzieli się za zawarciem układu i kontynuowaniem działalności spółki. Wynik głosowania potwierdził nadzorca układu, który stwierdził przyjęcie układu. Spółka złożyła w sądzie wniosek o jego zatwierdzenie.

Spółka-córka Rafako zawarła układ z wierzycielami
Zdjęcie poglądowe (Rafako Engineering).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przyjęcie układu nastąpiło zdecydowaną większością głosów wierzycieli. - Propozycje układowe, jakie spółka złożyła wierzycielom, są wiarygodne i z jednej strony odzwierciedlają nasze możliwości, a z drugiej, szanują interesy wierzycieli, którzy mogą liczyć na znaczące zaspokojenie. Wynik głosowania pokazuje zarazem, że nasi kontrahenci chcą z nami współpracować i dobrze oceniają potencjał i możliwości rozwoju spółki oraz przedstawiony przez spółkę plan restrukturyzacji - mówi Łukasz Hołubowski, Prezes Zarządu Rafako Engineering sp. z o.o. w restrukturyzacji.

Po zatwierdzeniu układu przez sąd i jego uprawomocnieniu, spółka zamierza aktywnie pozyskiwać kolejne zlecenia. - Nasz plan działania na najbliższe lata i założenia w zakresie przychodów są realistyczne, i pozwolą na rozwój spółki a zarazem wypełnienie zobowiązań układowych – mówi Marcin Jankowski, wiceprezes Rafako Engineering, dodając, że spółka planuje ponownie aktywnie uczestniczyć w przetargach i zadaniach inwestycyjnych w Polsce w branży energetycznej oraz oil & gaz. - Jesteśmy przekonani o istotnej roli i potencjale Rafako Engineering na polskim rynku – dodaje.

Rafako Engineering istnieje od 2007 roku. Spółka realizowała wiele dużych projektów w segmencie ropy i gazu oraz budownictwa energetycznego. Ostatnio była odpowiedzialna za rozruch nowego bloku 910 MW w Jaworznie, a obecnie zajmuje się m.in. pracami serwisowymi na tym projekcie.

źródło: Rafako, oprac. ż


Zobacz również: