Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Zamek Piastowski będzie miał nowego dyrektora. Mariola Jakacka złożyła wypowiedzenie

18.02.2021 11:41 | 11 komentarzy | ma.w

Zarząd powiatu przyjął w środę 17 lutego wypowiedzenie umowy o pracę złożone przez dyrektorkę agencji kierującej Zamkiem Piastowskim. - Umówiliśmy się z panią dyrektor, że nie będziemy w mediach komentować przyczyn tej sytuacji - powiedział nam starosta raciborski Grzegorz Swoboda.

Zamek Piastowski będzie miał nowego dyrektora. Mariola Jakacka złożyła wypowiedzenie
Starosta Swoboda nie będzie już współpracował z dyrektorką Mariolą Jakacką
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mariola Jakacka złożyła wypowiedzenie w poniedziałek 15 lutego. Przysługuje jej trzymiesięczny okres rozwiązania umowy, ale ustaliliśmy, że zostanie zwolniona z obowiązku świadczenia pracy. Przejściowo za pracę agencji będzie odpowiadał obecny zastępca M. Jakackiej - ceniony przez włodarza powiatu Grzegorz Nowak.

Starosta raciborski zapowiedział, że będzie teraz szukał sprawnego menadżera do przeprowadzenia zaplanowanych przez Powiat Raciborski licznych przedsięwzięć na Zamku Piastowskim w 2021 roku.

- Nie możemy przespać kolejnego roku, Zamek musi żyć - stwierdził Grzegorz Swoboda.

W najbliższym czasie w Powiecie chcą organizować na Zamku wojewódzką imprezę Śląskie Smaki z występem Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk", a także Piknik Rycerski z Drengami, Piwny Fajer z Browarem Racibórz czy Jarmark Kwiatów.


W aktualnym wydaniu Nowin Raciborskich można przeczytać obszerny wywiad ze starostą Swobodą o jego planach wobec Zamku Piastowskiego.

Ludzie:

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski