Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Patrol

Sople lodu i zwały śniegu na dachach zagrażają przechodniom

17.02.2021 09:35 | 0 komentarzy | żet

16 lutego strażacy z powiatu raciborskiego odnotowali cztery interwencje. Dwie z nich dotyczyły zwisających z dachów sopli lodu oraz zwałów śniegu, które zagrażały przechodniom.

Sople lodu i zwały śniegu na dachach zagrażają przechodniom
Zdjęcie poglądowe (fot. arch. Nowiny.pl).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwsze zgłoszenie dotyczyło lodu spadającego z dachu budynku przy ul. Stalmacha w Raciborzu (godz. 11.00). Strażacy zabezpieczyli teren, otaśmowali chodnik w niebezpiecznym miejscu i wezwali zarządcę budynku, którego poinstruowano o konieczności usunięcia zwałów śniegu z dachu.

Kolejne zgłoszenie było podobne. Tym razem dotyczyło sopli lodu zwisających z dachu budynku przychodni przy ul. Klasztornej w Raciborzu. - Z uwagi na charakter budynku strażacy usunęli sople i zagrożenie - informuje kpt. Mateusz Wyrba, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu.

Następnie strażacy udali się na ul. Krzyżanowicką w Owsiszczach (godz. 14.05), gdzie doszło do kolizji ciągnika rolniczego. Piszemy o tym tutaj: Pijany traktorzysta stoczył się ze skarpy. Nastoletni pasażer trafił do szpitala.

Ostatnia interwencja strażaków polegała na usunięciu plamy substancji ropopochodnej z jezdni ul. Srebrna Góra w Krzanowicach (godz. 16.35). Zajęli się tym miejscowi ochotnicy.