Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

Pechowy jubileusz. Eko-Wystawa pod znakiem zapytania

20.02.2021 07:00 | 1 komentarz | mad

Znów czarne chmury nad jubileuszową edycją pietrowickiej Eko-Wystawy. Choć ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, to wydarzenie najpewniej znów zostanie przesunięte o rok.

Pechowy jubileusz. Eko-Wystawa pod znakiem zapytania
Wójt Pietrowic Wielkich Andrzej Wawrzynek.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przed rokiem w Pietrowicach Wielkich toczyła się dyskusja nad sensem organizacji XX Eko-Wystawy. Powodem miało być mniejsze zainteresowanie wystawców, a to głównie przy ich obecności to wydarzenie ma sens. Zapadła jednak decyzja, że jubileuszowa edycja się odbędzie, a pojęcie „eko” zostanie zrozumiane szerzej. Bo oprócz dobrze znanych wystawców, mieli pojawić się również ci z branży ekologicznej żywności czy ekologicznych kosmetyków. Finalnie plany pogrzebała pandemia, bo z powodu koronawirusa, a co za tym idzie coraz większymi obostrzeniami, wydarzenie należało odwołać.

Choć nie ma jeszcze ostatecznej decyzji, to wiele wskazuje na to, że i w tym roku XX Eko-Wystawa zostanie odłożona w czasie. – W lutym zazwyczaj rozpoczynały się wszystkie przygotowania. Ale póki nie wiemy, co dalej, to trudno cokolwiek prognozować – mówi Andrzej Wawrzynek, wójt Pietrowic Wielkich. Wyjaśnia, że najprawdopodobniej na kolejną edycję, będzie należało poczekać dłużej. – Ten rok raczej będzie stracony, jak i poprzedni, jeśli chodzi o przedsięwzięcia. To są jednak czynniki wyższe, trzeba się do nich dostosować. A my, jako samorząd musimy dawać przykład – dodaje wójt.

Ludzie:

Andrzej Wawrzynek

Andrzej Wawrzynek

Wójt gminy Pietrowice Wielkie.